Bu Hafta Ne Pişiriyoruz?

Her Güne Bir Tarif Önerisi Kolay Videolarla MigrosTV’de! Haftanın her günü için yine nefis önerilerimiz var!

1. Fırında Yumurtalı Ispanak

Ispanağı ayrı, yumurtayı ayrı sevenler; gelin bu kez bir farklılık yapalım ve bu iki lezzeti birlikte deneyelim ne dersiniz? Birbirinden ayrı, ama birbirine çok yakışacak iki lezzet ile faydası içinden taşan, fırında yumurtalı ıspanak; kahvaltıdan akşam yemeğine kadar yakışabilecek bir tarif oluveriyor. Kahvaltıda tercih ederseniz güne enerji dolu bir başlangıç yapabilir, akşam yemeğinde tercih ederseniz besleyici ve bir o kadar da hafif bir öğün ile günü tamamlayabilirsiniz.

Sağlık dolu; Fırında yumurtalı ıspanak

2. Ahududulu Crumble

Meyvelerin en kırmızısından biri olan ahududu ile özel bir tarif hazırlamaya ne dersiniz? Gözlere şenlik rengi, nefis lezzeti ile sadece meyve hali ile bile etkisi altına alan ahududu ile bu kez pratik bir tatlı hazırlıyoruz.

Rengi de tadı da nefis; Ahududulu crumble

3. Ananaslı Puding

Tatlı anlayışı puding olanlar, pudingi her hali ile severim ve bayıla bayıla kaşıklarım diyenler koşun! Ananaslı pudinge bayılacak, sürekli hazırlamak isteyeceksiniz! Nefis sarısı ile önce gözleri, harika kıvamı ve lezzeti ile damakları gülümsetecek ananaslı puding ile hemen tanışın! Pratik yapımı olan ananaslı pudingi size gelmek üzere yolda olan misafirinize de çabucak hazırlayabilir, okuldan gelecek çocuğunuza da tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Çok tatlı; Ananaslı puding

4. Sütlü Karnabahar Çorbası

Azılı bir çorbaseverin mevsimi olmaz; sıcak ya soğuk hava demeden tüm yemeklere çorba ile başlamak ister. Çorba âşıkları için her özel sofranın başlangıcında mutlaka lezzetli bir çorba olmalıdır; yoksa kalbinin bir yanı eksik, sofrasının bir yanı lezzetsiz kalır.

Dumanı üstünde; Karnabahar çorbası

5. Karnabahar Kızartması

Çiçek gibi mi desek, kartopu gibi mi? Brokolinin kuzeni mi desek, yoksa o tamamen kendine özgü ve bambaşkadır mı? Karnabahardan bahsediyoruz elbette! Kimisinin çok sevdiği, kimisinin ise daha ilk gördüğü andan yüzünü buruşturduğu nadir sebzelerimizden biridir kendisi…

Karnabaharı sevdirir; Karnabahar kızartması

6. Kokoreç

Sokak lezzetlerinin yıldızı, piştiği noktadan yükselen dumanları ile tüm çevreyi etkisi altına alan, son derece davetkâr ve leziz olan kokoreç için uzun kuyruklar beklemeye değer, diyenleri şöyle alalım. Sizi uzun kuyruklardan kurtarıp aynı lezzetle buluşturmak için iddialıyız!

Evde de olur! Kokoreç

7. Pandispanya

“Nefis bir pasta yemek için pastanelere para vermeme gerek yok, ben evimde kendi ellerimle hazırlarım.” dediyseniz sizi sıradaki videomuza davet ediyoruz! Harika bir pastayı kendiniz yapmaya karar verdiyseniz pastanın ana malzemelerinden biri olup tüm sonucu etkileyecek güce sahip pandispanya kekinin nasıl yapılması gerektiğini de iyi bilmelisiniz.

Evde de olur; Pandispanya