Bu Hafta Neler Yapsak?

Her gün için nefis bir öneri MigrosTV’de. Bu hafta menümüzde mevsim tazelerinden ilham alarak yaptığımız havuçlu kek, ıspanaklı lazanya, elmalı kereviz salatası, Türk mutfağının efsane tatlısı künefe, Pelin Dumanlı’dan kuru mantı ve soğuk günlerin ilacı olacak kemik suyuna çorba ve ev yapımı iskender tarifi var.

1. Kuru Mantı

Gastronom Pelin Dumanlı MigrosTV mutfağında pişirdiği tariflerine kupta kuru mantı ile devam ediyor… Davet sofralarınıza da çok yakışacak olan tarifimizin tüm detayları videomuzda. Üstelin Pelin Dumanlı püf noktalarını da veriyor…

kupta-kuru-manti

Pelin Dumanlı’dan; kupta kuru mantı.

2. Kemik Suyuna Çorba

Kış aylarını sağ salim atlatmanızı sağlayacak şahane bir çorba tarifimiz var. Kemik suyu çorbası tarifi MigrosTV’de.

corba

Sağlık dolu; kemik suyuna çorba.

3. Havuçlu Kek

Tarçın ve havuçla lezzeti ikiye katlanan nefis bir kek yaptık. Tam kıvamında kekimizin tarif detayları için videomuzu izleyin.

havuclu-kek

Turuncu lezzet: Havuçlu kek.

4. Ispanaklı Lazanya

Sofraların lezzet dolu yemeği lazanya, mevsim tazesi ıspanakla daha da güzel! Videomuzdaki adımları takip ederek tam kıvamında, nefis bir lazanya yapabilirsiniz.

lazanya

Kıymalıya rakip; Ispanaklı lazanya

5. Elmalı Kereviz Salatası

Daha önce deneyimlemediğiniz, fakat birbirine çok yakışan ikililer MigrosTV’de! Elma ve kerevizin lezzet dolu uyumu kereviz salatasında!

kereviz-salatasi

Hafif ve leziz; elmalı kereviz salatası

6. Künefe

Hatay’ın künefesi, damaklarımızın neşesi! Kadayıf ve peynirin sıcacık davetine buyurmaz mısınız? Sıcacık şerbeti dökülürken üzerine, lezzet adeta her bir kadayıf teline ilmek ilmek işleniyor. Bir çatal alayım derken uzayan peyniri ile bir çatal daha hatta ikinci bir tabak daha isteyip duruyorsunuz heyecanla.

Künefe Tarifi

Ev yapımı; künefe.

7. Ev Yapımı İskender

Şimdi lezzetli bir iskenderi evde de yapma zamanı! Kolay ve pratik Migros döneri,  Migros mağazalarından satın alıp, pişirme önerimiz eşliğinde lezzet dolu bir sofra hazırlayabilirsiniz.

iskender

Evde de olur; ev yapımı iskender.