Canı Bugün Pek Yemek Yapmak İstemeyenlere 5 Dakikalık Kolay Tarifler!

Olur ya bazen…

İşten yorgun argın gelirsiniz, tava size bakar siz tavaya, ya da sabah uyanırsınız ama eliniz bir türlü gitmez ya buzdolabına, kaba, tabağa… İşte öyle günlerde nasıl da ararız külkedisinden hallice şipşak çözümleri… Bakın ne diyeceğiz… Size birkaç tarif önerelim böyle günler için, hem hızlı olsun hem pratik ve yormayan… Sonra ileride canınız daha özel bir şeyler hazırlamak istersen onu da zamanı gelince konuşuruz. Ne dersiniz, başlayalım mı?

1- Bi’küçük fasulye meselesi!

Hali hazırda fasulyeniz var mı? Varsa gelin Meksika havalarını sofranıza getirelim ve enfes bir Meksika fasulyeli salata tarifi verelim. 5 dakikada hazır! Tarifimiz görüntülü olarak bu linkte!

fasulyeli tarifler

2- Çiftlik Usulü Omlet!

Pişmesi en şipşak tariflerden biri yumurta. Sıradan bir omleti içinize sindiremiyor ve “Benim sofrada bir ağırlığım var!” diyorsanız buyurun size havalı bir omlet. Sadece 5 dakikada hazırlanan çiftlik usulü omlet tarifi burada!

omlet tarifi

3- Lezzetten Ödün Vermeyenlere!

Yorgunsunuz ama bakıyoruz ki hiç tarzınızdan ödün vermeye niyetiniz yok. O halde, bugüne kadar yaptığınız tüm havalı yemekler kadar lezzetli ancak sadece 5 dakikada hazırlanabilen çabucak bir tarif verelim. Pratik mantı makarna tarifimizi kaçırmayın.

mantı makarna

4- Pratik Mücü!

Mücver sever misiniz? Hiç öyle kızartması, malzemeleri sizi düşündürmesin. Biz işin pratik yolunu bulduk. Şipşak hazırlayabileceğiniz pratik mücver tarifimize mutlaka göz atın.

mücver tarifi

5- Şişte Mantar!

Formunu koruyanlara iyi gelecek şahane bir pratik tarifte sıra; şişte patlıcan ve mantar. Hemen hazırlanan ve kalorisi düşük tarifimizi kaçırmayın!

patlıcan mantar

6- Biraz da Aperatif!

Akşam yemeğinizi ağır bir yemekle değil de lezzetli bir aperatif ile geçiştirmeyi düşünüyorsanız artık düşünmeyin çünkü biz şahane bir tarif bulduk bile. Mısır unu ile yapılan  enfes bir peynir köfteye ne dersiniz? Pratik tarifimizi kaçırmayın!

köfte tarifi

7- Ve Final; Enfes Bir Tatlı!

Finale yakışır şahane bir tatlıda sıra! Baklava yapalım mı? Yok yok, biliyoruz yorgunsunuz ve hiç haliniz yok. Ama bu bildiğiniz baklavalardan değil. Çok pratik baklava! Nasıl mı? Buyurun sayfamıza! 

Bunlar aklımıza ilk gelenler. Ancak siz daha fazlası için şu linkle mutlaka göz atın olur mu?

Not: Bugün güzelce dinlenin, yarın efsane bir lezzet hazırlayacağız ve iddia ediyoruz olay yaratacağız! 😉