Chia ile Yapabileceğiniz Enfes Tarifler

Milattan önce 3500 yıl öncesinde Maya ve Aztekler döneminde keşfedilen ‘şifa’ yiyecek chia tohumu… Günümüze her ne kadar biraz geç ulaşmış olsa da son zamanların en popüler yiyeceklerinden biri olarak sofralarda yerini aldı.

Daha önce şu yazımızda chia tohumunun faydalarına değinmiş ve tüm bilinmeyenleri sermiştik cümlelerimize. Bu sefer işin lezzet kısmına odaklanalım istedik ve sizin için chia ile nefis tarifler hazırladık.

1- Chia Tohumlu Salata Tarifi

Salata en masumu. Chia’nın lezzet kattığı enfes bir tarif hazırladık. Sıradan salatalardan sıkıldıysanız lezzetli bir alternatif olabilir.

salata

2- Narlı Chia Pudingi Tarifi

Chia tohumu ile tatlı da yapabilirsiniz. Biz nar kullandık ancak siz isterseniz mevsim meyvelerinden güzel bir karışım da yapabilirsiniz. Pudinginiz, damak zevkinizle sınırlı yani.

narlı_puding

3- Ananaslı Chia Pudingi Tarifi

Biliyorsunuz yıl ananasın yılı. Hatta öyle ki, mucize faydalarını şu yazımızda toplamıştık. Şimdi iki şifa kaynağını bir kapta toplayalım istedik ve ortaya enfes bir tatlı tarifi çıkardık.

chia_puding

Pratik yemek tarifleri, kolay menü önerileri, faydalı mutfak tüyoları ve çok daha fazlası ile biz buralardayız, siz de oralardaysanız ‘tık’larınızı bekleriz!

😉