Çin’den Misafir Kabul Eder misiniz?

Memleketim Kang Chiang Vadisi… Diğer adım Çin Bektaşi Üzümü… Yeni Zelanda’da adımı değiştirdiler; aynı zamanda Zelanda’nın milli sembolünün adaşıyım. Ben kim miyim? Tanışalım, merhaba kivi ben!

kivi

Benimle hazırlanabilen şahane lezzetleri size tanıtma zamanı. Hazırsanız mutfağa geçelim!

1-Palmiye Süslü Meyve Tabağı!

Rengim yeşil olunca, benimle yapılan sunumlar da bir başka oluyor. Mesela şu palmiye ağacı süsü… Sizce de çok tropikal değil mi? Hemen izleyin.

2- Sütlü Kokteyl!

Süt ile ne zaman bir araya gelsem hep bir haller oluyor bana. Şu şahane lezzetten bir yudum almaz mısınız?

3- Çikolatalı Ben!

Tatlı ekşi tatları sever misiniz? Eğer cevabınız evetse sizi şu tarife davet edeyim çünkü çikolatayla birbirimize pek yakışıyoruz.

4- Beni Nasıl Soyuyorsunuz?

Bakın bu da bir muammadır yani. Herkes beni bir farklı soyuyor, farklı doğruyor. Oysaki benim önerim şu şekilde, bir izleyin isterseniz!

5- Milföy Pasta!

Canı tatlı çeken? Geçen gün milföyle sohbet ediyorduk birden aklımıza bu şahane tarif geldi. Biz sonuçtan memnunuz, peki ya siz?

6- Frambuaz?

Tabi şimdi benim memleket Chiang Vadisi olunca, havalı lezzetlere de bir düşkün oluyorum. Mesela frambuazla lezzetlenen şahane bir smoothie… Çok güzelim bir tadına bakın isterseniz!

7- Benli Tart!

Hadi gelin finali pratik bir tart ile yapalım. Beni soydunuz, malzemelerle harmanladınız peki ya sonra? Şimdiden elinize sağlık, ben bile beni bu kadar lezzetli yapamazdım!

İyi geldi mi tarifler? Ben halimden pek memnunum, eğer siz de memnunsanız en yakın Migros‘ta buluşalım; sizinle daha çok işimiz var! 😉