Daha Rahat Oruç İçin Tok Tutan 5 Çorba Önerisi

Ramazan Ayı’nın uzun yaz saatlerine denk gelmesi ile birlikte oruç saati uzuyor ve buna göre çareler üretmeyi görev ediniyoruz. Gün boyu tok kalmayı sağlayacak besinleri araştırıyor, sahurda bu besinleri tüketmeye özen gösteriyoruz. İşte o çarelerden birkaçı da bu listede yerini aldı. Midenizi yormadan, gün boyu tok kalmanıza yardımcı olacak bu nefis çorbaları önümüzdeki sahur vaktinde bir deneyin deriz. Şimdiden afiyet olsun!

 1. Nohutlu Yoğurt Çorbası

Protein kaynağı yoğurt ile karbonhidrat kaynağı leziz nohut taneleri birleşir çorba olur da mideleri hem rahat ettirir hem de tok tutmaz mı hiç?

my9a0022-00_00_00_05-still001

Nefis çorbanın tarifi için tıklayın.

2. Arabaşı Çorbası

İçerisinde bulundurduğu malzemelerden özellikle un ve tavuk ile uzun süren tokluk hissini adeta garanti altına alan bu çorbaya bayılacaksınız.

arabasi_tarifi

 

Nefis çorbanın tarifi için tıklayın.

3. Yeşil Mercimekli Soğuk Çorba

Zengin besin değerleri ile yeşil mercimek ve bolca yoğurdun enfes dostluğu! Üstelik soğuk yenebilen bu çorba, sıcak Ramazan Ayı günlerinin baş tacı olmaya aday.

mercimekli-çorba

 

Hem doyurucu hem serinletici nefis çorbanın tarifi için tıklayın.

4. Uzman Kasap Köfteyle Sebzeli köfteli Yoğurt Çorbası

Sebzelerin vitaminleri, Uzman Kasap’ın güvencesi, köftenin besleyiciliği bu kâsede buluşsun, acıkan mide kalmasın!

my9a0997

Nefis çorbanın tarifi için tıklayın.

5. Makarnalı Mercimek Çorbası

Hem mercimekli hem makarnalı! İki doyurucu ve faydalı besin bu çorbaya malzeme olmuş da sizi tok tutmak için sabırsızlanıyor. Hadi acilen hazırlayıp doldurun kaselere!

migrostvblog_makarnalicorba_v1_070617

Nefis çorbanın tarifi için tıklayın.