Dereotlu 4 Nefis Tarif

Neredeyse her lezzete yakışır dereotu. Her yemeğin mis gibi kokmasını, lezzetiyle de faydalarıyla da süslemeyi çok sever. Siz de onu seviyorsanız işte dereotu kullanabileceğiniz birbirinden nefis 4 tarif, uygulanmayı bekliyor!

1. Fırın Mücver Tarifi:

Özellikle yaz sofralarının aranan yıldızıdır mücver. Mis gibi, taptaze kabaklarla vitamin dolu, aşırı dozda lezzet içeren pratik bir yemektir. İster yoğurtla tüketilir isterseniz de diğer yemeklerinize iyi bir yoldaş olur. Ama bir malzemesi vardır ki onsuz âdeta eksik kalır. Evet, dereotundan bahsediyoruz. Dereotunun mis kokusu ile lezzeti şahlanan mücver tarifi ile tanışmak için hemen tıklayın:

firin-mucver

2. Dereotlu Bakla Tarifi:

Hafif mayhoş ya da tatlı, nasıl kabul edilirse öyledir aslında baklanın lezzeti. İlla ki kabul edilir de dereotu olmazsa biraz eksik kalır deriz. Siz en iyisi baklayı dereotsuz, damaklarınızı lezzetsiz bırakmayın. Nasıl mı? İşte detaylar:

enginarli_bakla

3. Hamsili Güveç Tarifi:

Balığa da dereotu mu konurmuş demeyin sakın. En başta söylediğimiz gibi onun yakışmadığı lezzet pek az, dolayısıyla hamsi de dereotu ile güzelleşen yiyeceklerden biri. Detaylar için hemen tıklayın:

hamsili_pilav_Tarifi

4. Fırın Levrek Tarifi:

Dereotunun karıştığı bir balıklı tarif daha. Özellikle yazın hafif sofralarına çok yakışacak levreği bir de dereotu ile denemeye ne dersiniz? İşte çok hafif ve çok lezzetli tarif parmaklarınızın hemen ucunda.