Ding Dong! Tam Komşuma Göre 6 Nefis Tarif

Bugün tüm yemeklerimiz “Ev alma komşu al!” lafının hakkını veren can dostlara… Yetmeyen unların en yakın tedarikçisi, 40 yıl hatırlı kahvelerin mimarı, en keyifli anların kapı dostları; komşularımız! Bugün MigrosTV’de komşu günü var anlayacağınız! Sizin için pek çok leziz tarif hazırladık; içlerinden hangisi ya da hangileri komşunuza göre sizce?

Ding Dong; Biz Geldik!

1- Kıymalı Bohça

Bohça yapıyoruz! Krep hamurunun karşı konulmaz kıvamı, iyi et ile harmanlanmış lezzetleri sarıyor, Kıymalı Bohçalar hem gözlere hem de damaklara bayram ettiriyor. Biz bu lezzete bayıldık, sıra komşunuzda…

kiymali-bohca

2- Turşu Sarma

Şimdi de farklı sunumlarla göz doldurmada sıra üstelik tam mevsimi… Hindi füme dilimlerine labne peyniri sürün. Her bir dilime bir adet salatalık turşusu koyun ve fümeyi turşunun üzerine sarın. 3 eşit parçaya ayırarak kürdan yardımı ile tutturun. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

tursu-sarma

3- Cevizli İncir Tatlısı Tarifi

Pratik bir incir tatlısı yapalım mı? Kuru incir ile yaptığımız nefis cevizli incir tatlısı ile komşunuza enerji dolu bir günaydın diyebilirsiniz!

incir-tatlisi

4- Anadolu Lezzetleri!

Komşunuz nereli bilmiyoruz ancak şu vereceğimiz link ile ona kendi yöresinden tatlar hazırlayabilir ve memleketine güzel bir lezzet yolculuğu yapmasını sağlayabilirsiniz.

manisa-bohca-kebabi

5- Çıtır Yufka Sepetinde Salata Tarifi

Şık sunumlarla göz doldurmaya hazır olun! Komşunuza şahane bir sepet hediye etmeye ne dersiniz? Çıtır yufkadan yapabileceğiniz sepet ile nefis bir salata hazırladık!

salata

6- Turp Mantarlar Tarifi

Eğer komşunuz sıradan tatları farklı sunumlarla ikram etmeyi seviyorsa bu tarif tam ona göre! Turpları farklı kestik, mantar görünümü ile sofralara serdik. Şimdi sıra sizde!

mantar

Eğer siz de bu tariflerin tam komşunuza göre olduğunu düşünüyorsanız hemen mutfağa geçin ve kolları sıvayın; sevildiğini bilmek ona #iyigelecek…

Kolay gelsin! 🙂