Tatlı Yiyelim Tatlı Yaşayalım: Dünya Günü’nüz Kutlu Olsun!

Bugün Dünya Günü… Koskoca evrenin günü… Dünya’yı daha yaşanılabilir kılmak ‘kalbimizin ucunda’, içten gelen bir gülümsemede. Bu özel güne, ‘tatlı yiyelim tatlı yaşayalım’ diye sizin için kolay tatlı tarifleri hazırladık.

1- Kıbrıs Tatlısı Tarifi

Farklı bir tarif ile başlayayım. Kıbrıs tatlısını daha önce denemiş miydiniz? Eğer cevabınız hayır ise bu tarifi mutlaka deneyin deriz.

tatlı_tarifi

2- Orman Meyveli Tart Tarifi

Güzel bir tart ile devam edelim. Orman meyveleri ile süsledik tartımızı, hem renkli oldu hem tatlı; Dünya Günü’ne de yakışır hem!

orman_meyveli_Tart

3- Portakallı Tiramisu Tarifi

Adından mütevellit; “Beni neşelendir!” Tiramisunun madem bu kadar tatlı bir anlamı var o halde dünyamıza da bu ‘neşe’ yakışır.

portakallı_tiramisu

4- Elmalı Muhallebi Tarifi

Nefis bir tatlı deneyimi; elmalı muhallebi. Eğer sıradan muhallebiyi hafif ekşimsi bir formda denemek isterseniz bu tarifimizi kaçırmayın deriz!

muhallebi

5- Meyveli Magnolia Tarifi

Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan bir lezzet harikası; magnolia. Bu sefer meyveli olarak denedik ve tadı ile herkesi büyüledik! Bu arada en az magnolia kadar son zamanlarda dilimize pelesenk olan ‘moda’ yiyecekleri derlediğimiz şu yazımıza da bir göz atın deriz!

magnolia

6- Muz Sorbe Tarifi

Finali de güzel bir muz sorbe ile yapalım dedik. Touch Me sorbe makinası ile evinizde lezzetli sorbeler yapabilirsiniz. Biz muzlu olanını tercih ettik; sizin tercihiniz hangisi olurdu?

kolay_Tatlı_tarifi

“Dünyayı ben mi kurtaracağım!” demeden, kendi kapımızı temizleyerek başlamamız yeterli aslında daha tatlı bir dünyaya kavuşabilmek için…

Karşılıklı sevgi ve saygının hiç bitmediği bir dünya dileğiyle…

Dünya Günü’nüz Kutlu Olsun!