Eğlenceli Bir Pikniğin Olmazsa Olmazı 5 Şey!

Mangalın milli miraslarımızdan biri olduğundan bahsetmiştik. Şüphesiz ki milli aktivitemiz de pikniktir. Havalar biraz ısınınca atarız bagaja mangalımızı, tutarız bir ormanın, piknik alanının, göl kenarının yolunu! Ancak eğlenmek amacıyla yola çıktığımız piknik, herhangi bir malzemeyi kilometrelerce uzaktaki evimizde unuttuysak tam anlamıyla bir kabusa dönüşebilir. O nedenle pikniğe çıkmadan önce bu yazıyı okuyun ve hafta sonu pikniğiniz karnaval havasında geçsin! İyi bir piknik bunlar olmadan olmaz:
1. Elbette Mangal!
Piknik hazırlığına başlamadan önce mangalınızın tellerini, ayaklarını iyice kontrol edin. Malum geçen seneden beri gün yüzü görmedi! Yıpranmış olabilir. Eğer zaten bir mangalınız yoksa dert etmeyin! En kaliteli ve en kullanışlı mangallar Migros’ta sizi bekliyor! Şimdi tıklayın Migros Sanal Market’e dilediğiniz mangalı alın. Mangalın yanı sıra mangal kömürü, çıra, mangal teli, mangal fırçası, mangal yelpazesi ve maşa almayı da unutmayın!
2. İyi Bir ET!
Mangalı hazır ettiniz. Peki mangalda ne pişireceksiniz? Elbette Migros’tan alacağınız iyi etleri! Neden Migros? Çünkü Migros, son teknoloji ile kurulan 12.000 m2’lik tesisinde her üretim aşamasında gıda güvenliği koşullarını özenle yerine getirmektedir. Türkiye’nin en büyük et işleme kapasiteli, en tecrübeli ve en büyük kasap ekibi ile tek çatı altında hizmet veren Migros, lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden ürettiğimiz köfteleri, özel soslarla tatlandırılmış ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etleri sizin için hazırlıyor. Peki mangal için hangi et çeşidi seçilmeli? Bu sorunun cevabını Migros’un uzman kasabı sizler için Migros TV’ye anlatıyor. Öğrenmek için tıklayın!

2 24965

2 24965

3. Piknik Örtüsü
Gazete üzerinde yemek yemek istemiyorsanız, gönlünüzce uzanmak, kitabınızı okumak ve dinlenmek istiyorsanız, kalın bir piknik örtüsü işinizi görecektir. Bir kaç küçük minder de hiç fena olmaz! Elbette piknikçi dostu Migros’ta piknik örtüsünü de bulabilirsiniz. Tıklayın.

Picnic

Picnic

4. İçi Dolu Bir Piknik Sepeti ve Termos
Sağlam bir piknik sepeti uzun süre pikniklerinize eşlik edecektir. Ancak mühim olan piknik sepetinin içini hangi lezzetlerle dolduracağınız! Migros TV’nin size harika önerileri var! Pikniğe gitmeden önce kolayca hazırlayacağınız bu pratik tariflerden sizin için seçtiğimiz, Mercimek Köftesi tarifi için tıklayın! Meyvesiz piknik olmaz diyenlere özel Meyveli Sandviç  tarifi için tıklayın! Sosisli Puf Börek ile enfes bir pikniğe imza atmak için tıklayın! Dolmasız piknik düşünülemez, Üçgen Pazı Dolması için tıklayın! Mangalda közleyeceğiniz patlıcan ile yapacağınız enfes Patlıcan Ezmesi tarifi için tıklayın! “Hani salata?” diye meraklanmayın! Salata tarifi de seçtik. Üç Renkli Salata için tıklayın! Bu leziz tariflere dalıp da termosu unutmayın! Piknik çaysız olmaz! Hatta atın sepetinize bir de Türk Kahvesi ve cezve, mangalın üzerinde enfes bir köpüklü Türk Kahvesi pişirin.piknik_sepeti

5. Müzik Ekipmanı, Top, İp

Piknik eğlencesiz olmaz! Portatif bir mini hoparlör ve bir müzik çalar ile pikniğinize neşe katın! Ancak pikniğin en büyük şartı, elbette çocuklar gibi şenlenip top oynamak! Pikniğin en eğlenceli yerinde patlayıp keyfinizi yarıda bırakmaması için, Migros’un desenli toplarından bir tane edinmelisiniz.Tıklayın! İp de atlayınca bir pikniğin tüm rutinlerini tamamlamış olacaksınız! İşte eğlenceli bir piknik geçirmek bu kadar kolay!top_oynayan_cocuk