En Leziz Tarifler MigrosTV’de!

1- Elmalı Glutensiz Kurabiye

“Glüteni kestim” diyenler burada mı? Daha sağlıklı seçeneklerin öneminin giderek arttığı şu günlerde hem leziz hem de glütensiz tarifler bulduğumuzda âdeta sarılır olduk. İşte size o seçeneklerden biri! Bolca elma, tarçın, ceviz, yoğurt gibi faydalı seçenekler içerip glüten asla içermeyen bu nefis kurabiye; pudra şekeri ile iyice lezzetlenip önce fırının daha sonra deneyeceklerin midesinin yolunu tutuyor.

Gluteni hayatında çıkaranlara; Elmalı Glutensiz Kurabiye 

2-Fırında Elmalı Kuzu Kemiksiz But

Akşam yemeğine gelecek misafirlerinizi farklı mı farklı, lezzetli mi lezzetli bir tarifle şaşırtmaya hazır mısınız? Cevabınız evet ise sıradan fırında kuzu yemeklerini unutun, elmanın meyve halini ve onu ısırıp tüketmeyi de unutun. Bu tarifte ikisinin de bambaşka rolleri ile sıra dışı bir buluşmaya tanık olmaya hazır olun!

Sıra dışı bir tarif; Fırında Elmalı Kuzu But

3-Kuşkonmaz Graten

Pırasa graten, ıspanak graten, karnabahar graten derken sıra geldi kuşkonmaz gratene… Öyle ya, neden güzelim sebzemizin o selvi boyu bükük kalsın değil mi? O halde yaklaşın anlatıyoruz!

Kuşkonmaz severlere; Kuşkonmaz Graten 

4-Tarçınlı Muzlu Sote

Şimdiye kadar bildiğiniz tüm soteleri unutun! Tarçın ve muz aşkınaaa! Sizi nefis bir lezzetle tanıştıracağız! Rafine şekersiz, tamamen doğal seçeneklerle tatlıya doymaya hazırsanız detaylara geçelim. Öncelikle çok pratik olan bu tarif; ani tatlı krizlerine harika bir kurtarıcı olmaya aday. Tereyağında sotelenen muz dilimlerine, tarçının kan şekerini dengeleyen etkisi ve o büyüleyici kokusu ekleniyor, olaya ceviz içinin enerji veren, hafızayı güçlendiren etkisi de karışınca akıllara zarar bir tatlı hazır oluyor!

Tarçın ve muz aşkına; Tarçınlı Muzlu Sote 

 

5-Ev Yapımı Leke Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Çevresel faktörler, akne, güneş ışınları, şehir hayatı… Pek çok etken cildinizde lekelere sebep olabilir. Bundan korunmanın yolları mevcut ancak var olan lekelerle savaşmak en zoru! Ev yapımı leke giderici maske nasıl yapılır? Cevabı MigrosTV’de. Daha fazla güzellik ve bakım ipuçları için bizi takip etmeye devam edin.

Ev yapımı; Leke Giderici Maske 

6-Kuşkonmazlı Makarna

Nereden geliyor bu makarna sevgisi canım, kuş mu kondurmuşlar sanki buna?” diye kendinize ya da çevrenizden birine sorduğunuz oldu mu hiç? Eğer olduysa cevap veriyoruz; evet, biz bu tarifle birazcık kuş kondurduk!

Makarnanın lezzetine hem bir kat daha lezzet hem de sağlık kattık, eh kötü mü yaptık?

Makarna ve kuşkonmaz bir arada; Kuşkonmazlı Makarna

7- Elmalı Muhallebili Cup

Elma âşıkları iyi bilir, elmalar en çok da tatlı tariflerine çok mu çok yakışır! Eğer siz de o âşıklardan biriyseniz nefis bir tarifle daha tanışıp sevinçten havalara uçmaya hazır olun. Ellerinizin lezzetini alıp lüks restoranların mutfağından çıkmış kadar özel duruşu ile tüm konuklarınızı büyüleyecek tarif için mevsimin en güzel elmalarını hemen bulun ve işe koyulun. Biraz tarçın, biraz şeker, tabii en çok da elma ve lezzet aşkı ile kavurun, ceviz ile hem lezzetini hem de faydasını artırın. Vanilya ve limon rendesi ile büyüsünü iyice tamamladıktan sonra aman soğuması için biraz sabredin!

Elmasız tatlı mı olur diyenlere; Elmalı Muhallebili Cup