Enfes 7 yeni tarif MigrosTV’de sizi bekliyor!

1- Taze Fasulye Sote
Tüm sene taze fasulyenin yolunu gözleyenlerden, onun lezzeti ile kavuşmak için sabırsızlananlardan mısınız? Eğer cevabınız “evet” ise taze fasulyeyi her hali ile seveceğinizden de eminiz. O halde sote lezzetlere bir yenisi daha eklensin ve genelde sulu yapılan taze fasulye, bol tereyağında güzelce sotelensin!
Sote severlere; Taze Fasulye Sote
2- Pembe Sultan
Sofranıza vitamin, keyif, lezzet, fark; ama en çok da renk mi gelsin istiyorsunuz? Karşınızda pembe sultan!
Sultanların güzelliğine sahip duruşu, saray sofralarına yaraşır özelliği, pratik hazırlanışı ile her isteğe cevap verebilecek pembe sultan; şahane bir eşlikçi olabilir! Ana yemeklerin yanına hafif ve çok lezzetli bir seçenek arayanların çok seveceği pembe sultanı kaşıklamak için sabırsızlanacağınızdan eminiz!
Saray sofralarına yaraşır; Pembe Sultan
3- Simit Börek
Bazen günün sorusudur: “Simit mi yesem, yoksa börek mi?” Vazgeçilmez seçeneklerimiz arasında yer alan simit ve börek, tüm kararsızlar için yepyeni bir form kazanmaya hazır; siz sıra dışı bir lezzet ile tanışmaya hazır mısınız?
Enfes lezzeti ile; Simit Börek tarifi
4- Haşhaşlı Revani
Revani; kek ve şerbetli tatlı sevenlerinin bayıldığı bir seçenektir. Yumuşacık kekinin içine işleyen nefis şerbeti ile dayanılmaz bir lezzet sunan revaniyi bu kez haşhaşlı denemeye ne dersiniz?
Yumuşacık keki ile; Haşhaşlı Revani
5- Karides Tava
“Denizden babam çıksa yerim” diyen deniz ürünü tutkunlarını şöyle alalım. Sırada nefis mi nefis karides tarifi var! Bolca tereyağı ve çeşitli baharatlarla sotelenerek hazırlanan karides tava, oldukça lezzetli ve pratik bir seçenek. Karides tava; omega-3, D vitamini, selenyum minerali, fosfor ve kalsiyum bakımından zenginliği, az oranda kalorisi ile vücuda şifa sunarken beyaz eti ile de lezzet peşindeki damakları başarıyla ele geçirmesi için videomuzda tüm detayları hazır!
Bolca tereyağlı; Karide Tava
6- Köfteli Erişte Çorbası
Sofraların olmazsa olmaz başlangıç seçeneklerinden çorbalara siz de âşıksanız, her çorba çeşidini denemeye de bayılıyor olmalısınız. İşte size yeni bir deneyim sunacak tarif; karşınızda köfteli erişte çorbası!
Çorbanın farklı bir çeşidi; Köfteli Enginar Çorbası
7- Enginar Tava
Enginar sevgisinin pek de ortası yoktur; kimi insan bayılır ve onu her hali ile tüketir kimi insansa onu görmek bile istemez. Sıradaki tarifimiz iki kesime de hitap ediyor olmalı! Enginar sevmeyenlerin bir şans vermek isteyeceği kadar farklı, enginar sevenlerininse daha da bayılacağı bir yapım şekline sahip enginar tava ile siz de sofralarınıza ilginç bir deneyim katabilirsiniz.
Farklı bir tarif; Enginar Tava