Enfes Tarifler MigrosTV’de Sizleri Bekliyor!

7 enfes tarif ile MigrosTV’de yine sizlerleyiz…

Bu 7 enfes tarifin tüm malzemelerine sanal marketten, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

 

1- Sütlü Karnabahar Çorbası Tarifi Azılı bir çorbaseverin mevsimi olmaz; sıcak ya soğuk hava demeden tüm yemeklere çorba ile başlamak ister. Çorba âşıkları için her özel sofranın başlangıcında mutlaka lezzetli bir çorba olmalıdır; yoksa kalbinin bir yanı eksik, sofrasının bir yanı lezzetsiz kalır. Mevsim yaz ise en iyi domateslerden güzel bir domates çorbası; mevsim kış ise en iyi karnabaharlardan nefis bir karnabahar çorbası içmek ister.

Karnabahar severlere; Sütlü Karnabahar Çorbası Tarifi 

2- Fırında Çinekop Bu akşam sofranızın yıldızı balık olsun istiyorsanız, en nefis seçeneklerden biridir çinekop. Sindirim kolaylığı açısından oldukça hafif, besin değerleri açısından ise oldukça yüklüdür. Hem vücudun sağlık ihtiyacına hem de damakların lezzet zevkine hizmet eder. Öyleyse ona bu akşam yemeğinde yer vermemek için hiçbir neden yoktur!

Balık sezonu açılıdıysa; Fırında Çinekop

3- Ispanak Salatası Ispanak tutkunuysanız, kış mevsiminin gelmesini en çok da ıspanak yiyebilmek için bekliyorsanız yaklaşın! Size, ıspanağa tam anlamıyla doyuracak bir önerimiz var; karşınızda ıspanak salatası! Pişirme derdi olmayan pratikliği, pişirme sırasında kaybolmayacak vitaminleri ile sizi âdeta kucaklayacak bu sağlık deposuna bir şans vermeye hazır mısınız?

Kış mevsiminin en leziz salatası; Ispanak Salatası

4- Armutlu Pizza Tarifi Farklı lezzetleri denemeyi sevenler, meyvelerden yepyeni tarifler üretmeye bayılanlar, armutu hangi tarifin içerisinde görürse görsün heyecanlananlar; sıradaki tarifimiz sizin için geliyor! Mevsimin en güzel armutlarıyla şöyle meyve sevmeyen ama pizzaya bayılanlara akıl karıştırıcı bir seçenek sunmaya, ezberleri unutturup herkesi şaşırtmaya hazır mısınız?

Farklı bir deneyim; Armutlu Pizza Tarifi

5- Sebzeli Kuzu Haşlama Tarifi Besleyici, sağlıklı, hafif bir seçenek mi istediniz? Sebzeli kuzu haşlamaya ne dersiniz? Sebze ve et birlikteliği, damak tatlarınızda dans ediyormuşçasına hiç bu kadar etkileyici olmamıştı! Etin lezzetini özellikle haşlandığında, tüm vitaminini şöylece suya bıraktığında farkına varanlar için bu tarif mükemmel olacak. Sebzeli kuzu haşlama tarifi MigrosTV’de.

Et severler için; Sebzeli Kuzu Haşlama Tarifi

6- Fesleğenli Makarna Tarifi Kolayca pişip bizi hem lezzete hem de sağlığa doyuran makarnalar iyi ki var değil mi? Özellikle çalışan ve öğrencilerin en yakın dostu olan hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ettiren makarnalar sayesinde kaç gün kurtarılmıştır bir düşünsenize. Kıyma konsa yakışır, domates konsa yakışır, peynir, tavuk, ton balığı; akla ne gelirse yakışır!

Makarnanın fesleğenli hali; Fesleğenli Makarna Tarifi

7- Anadolu Lezzetleri Taraklı Tahin Helvası