Enfes Tarifler MigrosTV’de!

1- Domates Nasıl Saklanır?

Sıradaki videomuz, azılı domates âşıklarına geliyor!

Domatesin sihrine inanıyor, onun vitamin dolu lezzetine bayılıyorsanız muhtemelen her mevsim onu yanınızda taptaze halleriyle görmek istersiniz. Biz de bunu düşünerek size en etkili domates saklama yöntemlerini sıraladık ve yüzünüzü güldürmeyi hedefledik.

Her mevsim yiyebileceğiniz domatesler için; Domates Saklama

2- Domates Nasıl Kurutulur?

En sevdiğiniz seçeneklerden biri domates ise sizi onun farklı bir hali ile tanışmaya davet ediyoruz, karşınızda domates kurutma!

Mevsimin en güzel kızarmış, en mis kokan domateslerini alıp gelecek mevsimler için kurutmaya hazır mısınız? Nefis domatesleri imkânınız varsa güneşte, imkânınız yoksa fırında kurutarak zamanı dondurmaya, aynı tazeliği ve lezzetiyle diğer mevsimlerde de keyifle tüketmeye hazırsanız videomuzun detayları sizin için çoktan hazır!

Mevsimin en güzeli; Kurutulmuş Domates

3- Izgara Sebzeli Sandviç

Arası çeşit çeşit malzemelerle dolu, leziz sandviçlere bayılıyorsanız sıradaki videomuzda size yepyeni bir önerimiz var! Bu zamana kadar peynirli, domatesli sandviçler yaptıysanız sizi bu kez küçük bir zahmete yöneltiyor ve mevsim sebzelerini ızgara yöntemiyle pişirmenizi öneriyoruz. Izgara için hangi sebzeyi tercih edecekseniz edin iyi pişmeleri için incecik dilimlemeyi sakın unutmayın!

Sebze severler; Izgara Sebzeli Sandviç

4- Üç Peynirli Sandviç

Sıradaki tarifimiz sandviç âşıklarına, peynirlerin gücü adına geliyor!

Birbirinden leziz peynirleri bir sandviç arasına toplayıp kalsiyum deposu yarattığımız bu tarife özellikle çocukların bayılacağından eminiz. Siz de okula başlayan çocuğunuzun beslenme çantasına içeriği ile faydalı hazırlanışı ile pratik bir seçenek arıyorsanız birbirine çok yakışan üç peynirden karşı konulamaz bir sandviç hazırlayabilirsiniz!

Peynircilere; Üç Peynirli Sandviç

5- Köfteli Sandviç

Hem doyurucu hem lezzetli… Hem pratik hem faydalı… Karşınızda köfteli sandviç! Maydanozla süslenen nefis köfteleri sandviç ekmeğinin şefkatli yatağına yatırıyor, karşı konulamaz lezzete sahip, besleyici bir öğün hazırlıyoruz.

Siz de dışarıda geçireceğiniz öğün saatlerinde ne yiyeceğinizi düşünüyorsanız ya da okula giden çocuğunuza şöyle zihin açıklığı verecek bir sandviç hazırlamak istiyorsanız videomuzun detayları sizi bekliyor.

Sandviç canavarlarına; Köfteli Sandviç

6- Pratik Elma Dilimleme

Bazıları meyve tüketmeye bayılır ama o meyveleri şöyle temizleyip de dilimlemek aşırı zor gelir. Eğer siz de onlardan biriyseniz elma dilimlemenin püf noktalarını paylaştığımız sıradaki videomuz size geliyor! Bu pratik ve işlevsel elma dilimleme sayesinde çocuğunuzun beslenme çantasına eklediğiniz ya da ara öğün için yanınızda taşıdığınız elmalar taptaze kalabilecek.

Nasıl mı? Pratik Elma Dilimleme yöntemi

7- Aşure Tarifi

Birçok malzemenin karıştırılarak hazırlandığı aşure, yapımı sırasında kafanızı da iyice karıştırmasın diye yardımınıza koşacak videomuz yayında!

Aşure geleneği dolayısıyla her yılın belirli zamanlarında komşuların daha iyisini hazırlamak için âdeta birbiriyle yarıştığı aşurenin yapımı, sandığınız kadar zor olmayabilir. Kusursuz bir aşure yapılışı için dikkat etmeniz gerekenleri ölçüsü ölçüsüne videomuzda bulabilir siz de pratik bir şekilde aşure hazırlayabilirsiniz.

Gelenekçiler için; Aşure tarifi