Esmiyor… 6 Farklı Soğuk Kahve Hazırladık; Hangisinden İçersiniz?

Biri lütfen fön makinesini kapatabilir mi?

Son günlerde yaşadığımız sıcaklar için ‘fön makinesi’ desek yeridir. Kapıdan çıktığımız andan itibaren dışarıya gülümseyen dilimiz, vücudumuzdan attığımız ‘bir buçuk sürahi’ su, düz saçı bir anda maşalı yapan hain nem… Hayat bizi zorlasa da bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyoruz işte. Bu ‘üstesinden gelmek’ kelime grubuna lezzetli ve serin bir alternatif sunmak istedik. Kahveyle aranız nasıl? Eğer sabah mahmurluğunu kahvesiz atamayanlardansanız, bu sıcaklarda buz gibi lezzetler tam size göre. Sizin için 6 soğuk kahve hazırladık. Sıcak diye lezzetten ödün verecek değiliz ki vermedik.

Sizi şöyle alalım…

1- Çilekli Buzlu Kahve Tarifi

Çileksiz olmaz! Buzlu kahvemize biraz da kırmızı meyve katmak istedik. Geçen gün yaptığımız Patlayan Şekerli Çilek tarifinden artan çileklerle şahane bir buzlu kahve hazırladık. Konuyu değiştirmek gibi olmasın ama söylemeden geçmeyelim. Çocukluğumuzun patlayan şekeri Migros’ta var biliyor musunuz? Shoogy Boom patlayan şekeri özleyenlerdenseniz, en yakın Migros‘a buyurun isterseniz…

çilekli buzlu kahve

2- İtalyan Usulü Soğuk Kahve Tarifi

İtalya’ya mı gitsek ne yapsak? Eğer bu aralar müsait değilseniz o halde bi’kahvemizi içmeye bekleriz. İtalyan usulü hazırladığımız soğuk kahve tarifimizle içimizdeki Sebastian’ı ortaya çıkarmanın tam zamanı bizce!

italyan usulü soğuk kahve

3- Buzlu Frappe Tarifi

Biraz da buz diyelim mi? Bu sefer sizler için enfes bir frappe hazırlıyoruz. Serinletici etkisini mi söyleyelim, lezzetinin şahaneliğini mi yoksa yapılışının pratikliğini mi bilemedik. İsterseniz şöyle görselin üzerine tıklayın, birlikte karar verelim. Sanırız böylesi daha iyi olacak.

buzlu frappe

4- Baharatlı Soğuk Kahve Tarifi

Şimdi biraz da sıra dışı tatlardan bahsedelim. Soğuk kahve, bildiğimiz kahve. Peki ya içine biraz baharat katmaya ne dersiniz? Mesela karanfil ve tarçın. Bir denemekte fayda var.

baharatlı soğuk kahve

5- Freshpresso Tarifi

Sıcak yaz günleri, soğuk içeceklerle serinliyor! Espresso‘nun en güzel hallerinden birini yapıyoruz şimdi; freshpresso. Vanilya çubuğu ve portakalla aromasına lezzet katılan pratik soğuk içecek tarifini kaçırmayın!

Freshpresso Tarifi

6- Dondurmalı Soğuk Kahve Tarifi

Finali dondurma ile yapalım dedik. Soğuk kahvemiz şimdi de enfes bir dondurma ile lezzetleniyor. Ortaya çıkan ziyafet de içimizi serinletiyor! 5 dakikada hazırlanan pratik soğuk kahve tarifimizi kaçırmayın!

dondurmalı soğuk kahve

Evet, esmiyor ama neyse ki işin kolayı var. Buzzzz gibi lezzetlerle serinlemek için birkaç tarif karıştırmak yeterli. Merak etmeyin, bu sıcak havalarda MigrosTV olarak yine yanınızdayız. Sizin için her gün nefis tarifler hazırlıyoruz.

Sahi, geçenlerde size özel şahane yaz kokteylleri hazırladığımızı söylemiş miydik?

Serin tüketin! 🙂