Favori Kızartmanızın Yanına Yakışacak 7 Yiyecek!

Cuma’nın gelişi Çarşamba’dan belli olur misali, biz başladık kara kara düşünmeye bu hafta sonu ne yapsak diye. E Pazar günü zaten biliyorsunuz kaçamak günümüz, ara ara yaramaz şeyler yiyebiliyoruz laf aramızda 😉 Hal böyle olunca bu sefer de dedik güzel bir kızartma yapalım. Kızartmalarımızın yanına da birbirinden lokum yiyecekler koyduk. Neyle ne gider sorusunun en lezzetli yanıtı için gözlerinizi bi’tık aşağıya davet edelim iyisi mi…

1- Sarımsaklı Mayonez Tarifi

Güzel bir mayonez hazırladık kendi ellerimizle. İçine de mis gibi sarımsakları koyduk ve tam bir lezzet bombası yarattık!

sarimsakli-mayonez
2- Baharatlı Patates Tarifi

Heinz Currywurst ile şahane bir baharatlı patates hazırladık. Madem kızartmalardan gidiyoruz, baharatlı patates de tabağınıza çok yakışacak!

baharatli-patates
3- Pesto Sos Tarifi

Soslar ile devam edelim. Mesela güzel bir pesto sos dökebilirsiniz favori kızartmalarınızın yanına. Hoş olmaz mı?

pesto-sos
4- Salsa Sos Tarifi

Derseniz ki ben acıdan korkmam, o halde buyurun salsa sos. Lezzeti acısından gelen salsa sos tarifi için MigrosTV’ye bekliyoruz.
salsa-sos
5- Fava Tarifi

Şahane bir favaya ne dersiniz? Kızartmanızın verdiği ağırlığı hafifletecek şahane bir meze. Tarifi izlemek için tıklayın!

fava-tarifi
6- Bezelyeli Patates Püresi Tarifi

Kızartmanın yanına bir püre? Bezelye taneleri ile lezzetlenen enfes bir püre hazırladık.

pure
7- Yoğurtlu Dip Sos Tarifi

Finali de güzel bir dip sos tarifi ile yapalım. Favori kızartmanızın yanına çok yakışacak bizce, sizce?

dip-sos

Lezzetli kızartmaların, kıymetli dostlarından yalnızca bir kaçını paylaştık. Çok daha fazlası için hummalı çalışmalarımız mutfakta devam ediyor. Bu arada unutmadan, sağlıklı kızartmaların püf noktalarını verdiğimiz şu yazımıza da göz atın deriz; bunları bilmek size #iyigelecek