Fransız Mutfağı Bize 4 Nefis Tarif Fısıldadı… Siz de Duydunuz mu?

Sofranın “doydum kalktım” sınırına uzak, “zevkle yedim” bölgesine yakın olduğu, yemeklerin işini zevkle yapan usta bir heykeltıraş titizliğinde servis edildiği, yemek ve sanat kavramındaki soyutluğu tüm gerçekliği ile somuta çeviren bir mutfağa konuk oluyoruz; yemek sanatının diyarı Fransız mutfağı… Önce bu özel mutfağın “gurur kaynağı” olan 5 tarifi sizinle paylaşacağız. Menümüz kalabalık; hazırsanız Fransa’nın sanat kokan kaldırımlarında kısa bir yolculuğa çıkalım…

1- Gujer Tarifi!

Fransız mutfağı denince akla gelen enfes tariflerden biri ile başlayalım; gujer. Gravyer peyniri ve tereyağı ile harmanlanan nefis tarifin videosu MigrosTV’de yayında. Tarifin pratik olduğunu da hatırlatalım!

gujer tarifi

2- Limon Bezeli Tart Tarifi!

Fransız sofralarının sevilen ve sıra dışı tatlarını sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Daha önce labneli cheesecake ile konuk olduğumuz sofralarınıza şimdi de limon bezeli tart ile geliyoruz. Kolay tart tariflerinden biri olan tarifimizi kaçırmayın deriz!

Limon Bezeli Tart Tarifi!

3- Taze Fasulyeli Piliç Sarma

Geleneksel beyaz et tariflerine bir virgül koyup, Fransız mutfağının sevilen bir lezzetini yapmaya ne dersiniz? Taze fasulyeli piliç sarma tarifimizi mutlaka deneyin! Fransızlara özgü yemek tarifleri MigrosTV’de!

Taze Fasulyeli Piliç Sarma

4- Fransız Kurabiyesi Tarifi

Biraz da tatlı diyelim. Yapımı kolay kurabiye tariflerinden birini Fransız stili ile pişiriyoruz; sable. Pratik tarifimizi mutlaka deneyin!

Fransız Kurabiyesi Tarifi

Fransız mutfağının 4 leziz tadını mutfaklarınızla buluşturduk.

A la prochaine!