Gece Gece 9 Atıştırmalık İcadı!

” Akşam 7’den sonra ağzıma lokma koymam!” diyenler; “Akşam gece dinlemem, her türlü bende o iş!” diyenlere karşı! Sevgili okuyucularımız, birazdan bu sayfada kıyamet kopacak hazır olun! Sizler için 9 gece atıştırmalığı hazırladık.

1- Ekmeğin ‘Y’ Hali; Yumurtalı Ekmek

Haydi biraz daha masum olsun, kepekli olsun bizim olsun! Yumurtalı ekmek üzerine sürülen reçelleri, çikolata kremlerini, peynirleri hayal edebiliyor musunuz?

yumurtalı ekmek

2- Ertesi Gün Bir Yere Gitmeyecekseniz; Pastırmalı Burger

Pastırmanın iç ve hatta göz yakan kokusunun farkındayız. Ancak eğer yarın bir yere gitmiyorsanız bir deneyin deriz. Çok lezzetli çok!

pastırmalı burger

3- Gece Kuşlarına; Baharatlı Tost

Tostunuza biraz da baharat katmaya ne dersiniz? Pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz tost tarifi ile favori dizinizin tekrarı pek bir lezzetli olacak!

baharatlı tost

4- Seviyorsan Git Kok Bence; Fırında Biberiyeli ve Sarımsaklı Patates

Pastırmadan aldığımız bayrağı sarımsağa devredelim mi, hem uyku da getirir 🙂 Biberiye yoksa evde, sadece sarımsakla da olur. Bakın görün hem de nasıl güzel olur!

sarımsaklı patates

5- Gece gece icat çıkarmalı bazen; Bardakta Karamelli Çikolatalı Kek Tarifi

Tamam söz aramızda kalacak. Siz mutfağa geçin hazırlıklara başlayın, biz evdekileri oyalarız!

6- Eyvah eyvah; Mıhlama!

Karadeniz yöresinin enfes lezzetini bu gece evinize misafir etmeye ne dersiniz? Gece gece nasıl da güzel gider!

mıhlama

7- Kızarmış Marshmallow Tarifi

Marshmallow tutkunlarını unutmadık ve öyle bir marshmallow hazırladık ki! Kalori almanın en lezzetli yollarından biri olan nefis tarifimiz şimdi yayında!

marshmallow

8- Fırında Tereyağlı Mısır Tarifi

Fırınlanmış şipşak lezzetlerden biri… Klasik haşlanmış mısırın tereyağı ile buluşmuş hali. Fırında tereyağlı mısır tarifimiz tam ağzınıza layık!

fırında mısır

9- Gecenin Finali; Fırında Kaşarlı Sebze!

Jübilemizi nefis bir sebze ile yapalım istedik. Isıttık fırınımızı, doğradık sebzemizi, serptik üzerine kaşarımızı. Sonra mı? Biz susalım tarif konuşsun!

kaşarlı sebze
Tüm bu olanlar aramızda kalacak merak etmeyin. Formunuza özen gösterdiğinizi biliyor ve destekliyoruz. Hani hep derler ya arada bir kaçamak lazım diye… İşte o ‘arada bir’ bu gece olsa mesela… Olmaz mı? 🙂