Geceden Kalan Yemek, Günün Lezzet Bombası Olabilir!

Bir gece önce şahane bir ziyafet verdiniz; şık sunumlar, havalı tabaklar ve lezzet uçuran tatlar ile sofranın da gecenin de yıldızı oldunuz. Ertesi güne halinizin kalmaması bir yana dursun, elinizi bol kepçe tuttuğunuzdan olsa gerek yemeklerden de artanlar oldu. Ertesi gün aynı yemekleri yemek istemiyor ancak ziyan olmasından da çekiniyorsanız, iyi ki tıklamışsınız yazımıza. Siz birkaç önerimiz var bu artan yemeklere dair. Damak zevkinize hangisi uyarsa; mutfakta sizi bekliyor olacağız!

1- Ne var ne yok çorbası!

Akşam mönünüzden gözünüze kestirdiklerinizle şahane bir sebze çorbası yapabilirsiniz. Örneğin tavuklu patatesli bir ana yemek yaptıysanız, malzemelere birkaç baharat eklemesi ile şahane bir çorba hazırlayabilirsiniz. 

2- Renkli ve kıvrak Noodle!

Noodle sever misiniz? Akşam ki sebzelerle şahane olmaz mı? Sebzelerinizi küçük parçalar halinde doğrayın, eğer varsa içine kalan etleri ilave edin ve baharatlarla, soslarla bir güzel harmanlayın. Bu karışıma noodle çubuklarını ekleyin ve pişmeye bırakın. MigrosTV’de sizin için şahane noodle tarifleri hazırladık; soya soslu noodle, tavuklu noodle... Bir çatal atın deriz!

yemek tarifleri

3- Enfes kremalı et straganof!


Et yemeği yapmışsanız ertesi gün ziyafete birkaç dokunuş ile kaldığınız yerden devam edebilirsiniz! Soyaköri ya da dilediğiniz soslar ile lezzetlendirebileceğiniz straganofunuza bir de karaturp eklemeyi deneyin. Lezzetine hayran kalacaksınız. Hali hazırda kremalı ve mantarlı bonfile tarifimiz de var. Bir göz atın deriz.

4- Fırında kaşarlı sebze!

Akşamdan kalan sebze ve etin üzerine bol miktar kaşar serpip fırına vermeye ne dersiniz? Bu sadece artan yemekleri değerlendirmenin bir yolu değil aynı zamanda sadece 15 dakikanızı alacak yapımı kolay bir yemek. Fırınlanmış lezzetleri seviyorsanız fırında biberiyeli ve sarımsaklı patates tarifimizi kaçırmayın! Hazır konu zamandan açılmışken… Alışveriş yapacak vaktiniz yoksa, tek tıkla Sanal Market‘ten sipariş verin, kapınıza getirelim!

5- Ortaya karışık makarna!

İster salata olarak ister fırında, ister ocakta. Tüm malzemelerinizi bir kapta karıştırıp ısıttıktan sonra makarnaların üzerine dökün ve şahane sunum ile göz doldurun. MigrosTV’de sizin için hazırladığımız makarna tarifleri fikir verebilir.

Not: Artan yemeklerinizi değerlendirirken minik hayvan dostlarımızı da unutmayın olur mu; bir kap mama, bir mutlu pati! 🙂