Geçmişten Günümüze En Tuhaf Diyet Trendleri!

Diyeceğimiz o ki diyet yıl ve mekan tanımıyor; insanoğlunun ‘zayif olma’ isteği her çağda her zihni süslemiş doğrusu. Öyle diyet trendlerine rastladık ki insanı hayretler içinde yakar, hafızayı hunharca zorlar. İnanmazsanız okuyun!

1- Sirke ve Su Diyeti

Diyetin sahibi Lord Byron . 1820 yılında keşfediyor bu diyeti. Günlük yiyeceklerin yerini sirkeye veriyor ve garip bir beslenme tarzına ilham oluyor. 1 bardak çay ve haşlanmış yumurta da diyetin geri kalan destekçileri.

elma sirkesi

2- Sigara Diyeti!

1920’li yıllarda ünlü bir sigara markasının sloganı ve iddiası ile başlamış; “Şeker yemektense sigara için”. Nikotinin yararını savunan sıra dışı bir tür işte.

diyet_yapmak

3- Çiğneme Diyeti

Horace Fletcher tarafından 1903’lü yıllarda geliştirilen bir zayıflama yöntemi. Diyetin sırrı her yiyeceği 32 kez çiğnemekten geçiyor. Çiğneyerek zayıflama, hmmm kulağa ilginç geliyor.

diyet

 

4- Uyuyan Güzel Diyeti

Bu diyetin öncüsünü duyunca biz de şaşırdık; Elvis Presley 🙂 Mantık çok basit; uyurken yemek yenmez 🙂 Ne kadar çok uyunursa o kadar az yemek yenir ne kadar az yemek yenirse o kadar kilo verilir. Mantığın düzlüğünün hayranı olmamak elde değil!

uyku

Gelin biz geçmişi bir kenara bırakalım ve daha modern ve sağlıklı yollar ile vedalaşalım kilolarımızla. Diyette en sık yapılan hataları bildikten sonra gerisi çok can yakmaz gibi geliyor bize 🙂 Sizin için kaleme aldığımız yazımızı okumak için tıklayın.