Geleneksel Pilav Günü’müze Davetlisiniz!

Bugün mutfakta çok işimiz var. Tane tane olmasından mı bahsedelim, parlak olmasından mı; yapışmamasını mı sağlayalım, tadını mı kusursuz yapalım? Durun durun iyisi mi hepsini yapalım. Evet hanımlar beyler, bugün günlerden ‘pilav’. Geleneksel pilav günümüze bekleriz!

1- Etli Firik Pilavı Tarifi!

Anadolu Lezzetleri’nin en sevilenlerinden biri ile başlayalım. Nefis firik pilavı pişiyor tenceremizde… Bi’kaşık almaz mısınız?

etli-firik-pilavi

2- Fesleğenli Arpa Şehriye Pilavı Tarifi!

Fesleğenin içine girip de tadını değiştirmediği lezzet görülmüş mü? Bakınız o lezzetlerden biri arpa şehriyeli pilav! Yapılışı şipşak, lezzeti olay!

feslegenli-arpa-sehriye

3- Zerdeçallı İç Pilav Tarifi!

Aromalı, mis kokulu bir pilavla devam ediyoruz.

zerdecalli-pilav

4- Fener Balıklı Portekiz Pilavı Tarifi!

Dünya mutfağından lezzetlerle devam edelim. Enfes bir pilav hazırlıyoruz hem de Portekiz usulü…

portekiz-pilavi

5- Arap Pilavı Tarifi!

Arap pilavını daha önce tattınız mı bilmiyoruz ancak tatmadıysanız bizce şimdi tam zamanı. Yapılışını görüntülü izlemek için tıklayın!

arap-pilavi

6- Kuzu Etli Pilav Tarifi!

Kuzu eti ile şahane bir pilav tarifi hazırladık! Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olmaya aday enfes bir pilav tarifi sizi şu linkte bekliyor.

kuzu-etli-pilav

7- Narlı Pilav Tarifi!

Mevsim meyvelerinde narı da işin içine katalım dedik. Meyve ile birleşen pirinç taneleri bir ilke imza attı. Nasıl mı? Buyurun…

narli-pilav

Birbirinden özel pilav tarifleri ile buluştuk, şimdi lezzet yolculuğumuzda minik bir soluklanma zamanı… Bir bilseniz sürprizlerimizi, haberleşelim! 🙂