Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 11. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını toyga çorbası, tavuklu kabak  sandal ve cevizli baklava  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Toyga Çorbası

Sıradan çorba tariflerinden sıkıldıysanız,  güzel bir yemek öncesinde şahane bir çorba içmek istiyorsanız; karşınızda toyga çorbası!
Toyga çorbası, Türk mutfağına özgü lezzetlerden olsa da onunla henüz tanışmamış olabilirsiniz; ancak bu daha fazla geç kalmanıza bir bahane olmasın!
Mutfakların demirbaş malzemeleri buğday, yoğurt ve nohuttan hazırlanan toyga çorbası; ana yemek olacak kadar doyurucu, nefis bir başlangıç olacak kadar iddialı. Katılan bolca kuru nane sayesinde kokusu ile kendine çağıran bu nefis çorbayı kaşıklamak için sabırsızlanacaksınız. Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

2- Tavuklu Kabak Sandal

Sıradaki tarifimizde ise iftar  sofrasına farklı bir tarif kondurmaya ihtiyaç duyanlara cevap vermek istedik. Mevsimin en taze kabaklarını sandal şekline dönüştürüp içini kuşbaşı doğranmış tavuklarla bolca doldurduk. Diyeceğimiz o ki; bu sandalda sizi ve sevdiklerinizi lezzet yolculuğuna çıkmaya davet ediyoruz! Karnıyarık yemeğinin tahtını biraz sarsacak tavuklu kabak sandal, hafif ve sağlıklı bir yemek arayanlar için ideal. Onu isterseniz tek başına tüketin, besleyici bir diyet öğünü olsun. İsterseniz de yanına güzel bir pilav ekleyin, tadına doyamayacağınız bir iftar menüsü olsun; karar sizin. Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

3- Cevizli Baklava

Kendi ellerinizle hazırladığınız, bol cevizli baklavanın tadına doyamayacak, iftar sofranıza daha bir anlam kazandıracaksınız! Sizler için hazırladığımız detaylı tarifi izlemek için hemen tıklayın.