Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 13. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını arabaşı çorbası, mantarlı bulgur pilavı ve tava künefesi  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Arabaşı Çorbası

Hastaları ayağa kaldıran, lezzet düşkünlerini hayran bırakan arabaşı çorbası; yöreye göre ismi değişse de hafif, pratik, leziz ve çok besleyici olma özelliklerinin asla değişmediği bir tarif. Tavuk göğsü, defne yaprağı, maydanoz gibi birçok malzemenin karışımı ile hazırlandığı için kadınların yaratıcılığının ispatı âdeta. Her kaşığında bolca şifa bulunan, içinizi ısıtacak bir neden arıyorsanız geri kalan detaylar için hemen videomuzu izleyip uygulamaya geçin. Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Mantarlı Bulgur Pilavı

Sahrap Soysal, Anadolu sofralarının gözdesi bulgurla Ramazan sofralarına çok yakışacak, nefis bir pilav hazırladı. Bol mantarla içeriği zenginleşen, doyuruculuğu ve lezzeti artan, renkli sebzeleriyle iştah kabartan, kokusuyla karşı konulamayan bir bulgur pilavıyla siz de iftar sofranızı güzelleştirebilirsiniz. Yanına güzel bir salata, köpüklü bir ayran yaparak lezzeti tamamlarsanız da değmesinler keyfinize! Sahrap Soysal’ın harika tarifiniz izlemek için hemen tıklayın.

3- Tava Künefesi

Orijinal künefe lezzetini aratmayan, hem pratik hem de lezzetli bir tarif önerimiz var sizlere; tava künefe. Bu pratik ve lezzetli tarifi Sahrap Soysal sizler için verdi. Siz de tava künefesine iftar sofranızda yer vermek istiyorsanız videomuzu izlemek için hemen tıklayın.