Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 14. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını köz patlıcan çorbası, balkan kapaması ve kadayıflı sultanahmet tatlısı  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Köz Patlıcan Çorbası

Mevsimin en güzel tombul patlıcanlarını seçiyoruz ve fırının sıcak kucağına teslim ediyoruz. Diğer yandan unumuzu kavurup kimyon, muskat ve kremanın da eşsiz katkılarına közlediğimiz patlıcanları da ekleyerek harika bir lezzete imza atıyoruz. Özellikle iftar sofralarında et ya da tavuk yemeklerinin öncesine çok çok yakışacak köz patlıcan çorbası ile hemen tanışmak için videomuzu izleyin. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Balkan Kapaması

Yapması pratik, lezzeti ise mükemmel bir tarif önerimiz var sizler için; balkan kapaması. Sahrap Soysal’ın harika önerileri ve sizlerle paylaştığı püf noktalarını uygulayarak çok daha lezzetli bir balkan yemeğine iftar sofranızda yer açabilirsiniz. Detaylı tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

 

3- Kadayıflı Sultanahmet Tatlısı

Ramazan sofralarının keyfine yakışacak, sohbetleri güzelleştirecek farklı bir tatlı tarifi arıyorsanız işte buldunuz!
Kadayıflı Sultanahmet tatlısı, pratikliği sayesinde sizi hiç yormadan iftara kadar çabucak hazırlanabiliyor; sütlü şerbeti, çıtırlığı katlayan yufka ve kadayıfının beraberliği sofradaki herkesi kendine hayran bıraktırıyor!
Siz de Sahrap Soysal önderliğinde kadayıflı Sultanahmet tatlısını kolayca yapabilirsiniz. Demli bir çay ya da serinletecek bir dondurma eşliğinde tüketerek tatlınızın keyfine varmayı unutmayın! Detaylı tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.