Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 15. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını kuru bamya çorbası, barbekü soslu tavuk ve  muzlu ters turta  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Kuru Bamya Çorbası

Bu tarifte kurutulmuş bamyaları, hummalı bir çalışma ile hazırladığımız dana kuşbaşına kavuşturuyor; sonrasında lezzet, sağlık, enerji ve vitamin dolu çorbayı kaşıklamak için sabırsızlanıyoruz. Hadi siz de bu çorbayı denemek ve sofranıza bir farklılık katmak için daha fazla geç kalmayın. Detaylar videomuzda, videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Barbekü Soslu Tavuk

Lezzet yarışında her daim yemeğin soslu olanının kazanacağına inananlardan mısınız? Barbekü soslu tavuk tam size göre! Bol protein, bol lezzeti ile  iftar yemeğinizin özel olmasını sağlayacak bir tarif var sırada.

Bu kez hiç öyle menülerden seçmek yok, bu tarif ile hem ünlü restoranların lezzetini mutfağınızda bulabilecek hem de bahçelerde yapılmış barbekü keyfinin tadını hissedebileceksiniz. Artık tattığınız anda çimenler üzerinde olmayı mı, hoş bir restoran masasında yer almayı mı hayal edersiniz o seçim size kalmış.  Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Muzlu Ters Turta

İftardan sonra televizyon izlerken canınız birden turta çektiyse hiç üşenmeyin; çünkü bu tarifte kolay bulunan malzemelerle turtanızı pratik bir kek gibi hazırlayacak, sonuçlara âşık olacaksınız! Ekleyeceğiniz muz dilimleriyle kaynaşıp fırına yollanan turtayı dilimlemek için sabırsızlanacak, onu daha tattığınız ilk lokmada favori lezzet listelerinize ekleyeceksiniz; çünkü muzlu ters turta duruşuyla ters olsa da lezzetiyle epey çekici bir seçenek! Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.