Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 16. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını müleyim çorbası, ciğer kavurma ve ekmek kadayıfı  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Mülayim Çorbası

Çocuk, yetişkin, hasta ya da sağlıklı herkese şahane gelecek içeriği ile mülayim çorbası, aynı çorbalardan sıkılanlara nefis bir alternatif. Ana yemek öncesinde iddialı bir başlangıç arayanlara da hasta olup ayağa kaldıracak şifa arayanlara da çözüm olacak mülayim çorbasına siz de iftar  sofranızda yer açın. Her evde bulunan ana malzemeleri ile bütçeleri sarsmayacak, lezzeti ile mideleri hoşnut edecek nefis çorbanın yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Ciğer Kavurma

Ciğer, mutfağımızda önemli bir yeri olan güçlü malzemelerden biridir. Kavurması, sotesi, kızartması, kebabı, şişte olanı, köftesi, böreği, mangalı, hatta çorbası; Antep usulü olanı, Edirne’nin gözdesi, Arnavut’un bi’ tanesi derken liste uzar da uzar… Lakin uzatılmaması gereken tek bir şey vardır ki bu lezzetin, her hali ile sofranın başrol sahibi olmayı hak edecek kadar şahane ve besleyici olduğudur!

Dana ciğer kavurması, sakatat ailesine dahil olsa da hem lezzetli hem de sağlıklı bir yemek türü olarak bilinir ve tam da damak tadına hitap edecek hünere sahiptir. Bu lezzetten mahrum kalmak istemiyorsanız videomuzu izleyip hemen mutfağa doğru ilerlemenizde fayda var deriz. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

 

3- Ekmek Kadayıfı

Türk mutfağının önemli lezzetleri arasında bulunan ekmek kadayıfına iftar sofranızda yer açmaya ne dersiniz? Ekmek kadayıfını dilerseniz dondurma dilerseniz de kaymak ile süsleyerek lezzetine lezzet katabilirsiniz. Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.