Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 17. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını ayran aşı çorbası, girit mantısı ve aside tatlısı  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Ayran Aşı Çorbası

Serin serin içebileceğiniz, buğday ve nohut gibi besleyici malzemeleri sayesinde midenizi yormadan doyurabileceğiniz ayran aşı çorbası bu akşam
sizin de iftar  sofranızda yer alsın! Üstelik çabucak hazırlanabilir olmasıyla da mutfakta uzun zaman geçirmeyi tercih etmeyenler için de birebir bizden
söylemesi. Leziz ayran aşı çorbası için kâseler dizildiyse, kaşıklar daldırılmak için hazırlandıysa tarifimizin tüm detayları için hemen videomuzu izleyebilirsiniz; videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Girit Mantısı

İftar sofrasında hem pratik hem de oldukça lezzetli bir yemek isteyenlere harika bir önerimiz var; girit mantısı. Sahrap Soysal’ın harika anlatımıyla girit mantısı hazırlamak için hemen tarif videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Aside Tatlısı

Un, pekmez, tereyağı gibi genellikle her mutfakta bulunan malzemelerle, âdeta paket pudingler gibi sadece kaynatarak hazırlanabilen aside tatlısı; acil zaman pratik sonuç tatlısı. Pekmezin güzelim lezzeti, tereyağı ve vanilyanın mis gibi kokusu, cevizin bol enerjisiyle taçlanan aside tatlısı kâselere doldurmanız için sizi bekliyor. Siz de aynı tatlı tariflerinden sıkıldıysanız ismiyle pek zarif, içeriğiyle pek nefis bu tatlı için hemen kolları sıvayın deriz.
Aside tatlısı nasıl yapılır, videomuzdan öğrenebilirsiniz, videomuzu izlemek için hemen tıklayın.