Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 18. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını kırmızı biber çorbası, köfteli demre kebabı ve muhallebili kadayıf  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Kırmızı Biber Çorbası

Harika rengiyle gözleri, eşsiz aroması ile midenizi şenlendirecek sımsıcak bir tarif var sırada! İçeriğinde turunçgillerden daha fazla C vitamini bulunduran kırmızı biber ile hazırlanan çorba, hastalıklara karşı en iyi savaşçı olurken iştah açacak da kadar mis gibi!

Aynı çorbalardan sıkıldıysanız, özenle kurduğunuz zengin iftar sofralarının iddialı bir başlangıcı olsun istiyorsanız kırmızı biber çorbası; renkli bir kahraman, şahane bir seçim olabilir. Bu tarif ile hem kendinizi mutlu edecek hem de konuklarınızı şaşırtarak hazırladığınız lezzete hayran bırakacaksınız.

Kaşık kaşık sağlık ve lezzet yudumlayacağınız kırmızı biber çorbası nasıl hazırlanır, detaylar videomuzda! Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Köfteli Demre Kebabı

Köfte ve sebzelerin harika buluşmasıyla ortaya çıkan bu yemeği denemeye, ona sofranızın baş köşesinde yer açmaya ne dersiniz? Dışarıda yemeye alışkın olduğunuz harika köfteli demre kebabı bu akşam iftar sofranızı şenlendirsin. Sahrap Soysal’ın püf noktaları ile anlattığı tarifimizi izleyerek harika bir demre kebabı yapabilir ve aileniz ile keyifli bir şekilde tüketebilirsiniz. Tarifi izlemek için hemen tıklayın.

3- Muhallebili Kadayıf

Bir tatlı düşünün ki “Şerbetli tatlı mı, yoksa sütlü tatlı mı?” tartışmalarına son versin, içinde hem mis gibi süt hem de şeker kokusu olsun… Tadan herkes hem tel kadayıfın çıtırlığını duysun hem de muhallebinin yumuşacık büyüsüne kapılsın… Kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi? O halde sizi muhallebili kadayıfla tanıştırmak isteriz!

Aynı tatlı tariflerinden sıkıldıysanız, yeni lezzetler denemek sizin için bir zevkse iki ayrı tatlı kategorisinden sayılan muhallebi ve tel kadayıfın bu müthiş dostluğuna kaşık kaşık dalmaya hazır olun!

Bol tereyağında kavrulan tel kadayıfların arasına, bol kremayla harmanlanan mis gibi muhallebiyi ekliyor ve kusursuz bir tatlıya imza atıyoruz. İftar yemeklerini taçlandıracak muhallebili kadayıf tarifiyle küçükten yetişkine tüm konuklarınızı büyülemek istiyorsanız hemen videomuzu izleyip uygulamaya geçebilirsiniz; videomuzu izlemek için hemen tıklayın.