Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 19. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını tutmaç çorbası, çiftlik kebabı ve irmik helvası ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Tutmaç Çorbası

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biri ile iftarınıza başlamak istiyorsanız hem doyurucu hem de oldukça lezzetli tutmaç çorbasından iyisi yoktur! Siz de sofranızda tutmaç çorbasına yer vermek isterseniz sizin için özenle hazırladığımız tarif videomuzu izleyebilirsiniz. Tarifi izlemek için hemen tıklayın.

 

2- Çiftlik Kebabı

Gastronom Pelin Dumanlı, MigrosTV mutfağına girdi ve MigrosTV izleyicileri için nefis iftar yemekleri hazırladı. Pelin Dumanlı’dan tarifini aldığımız lezzetlerden biri de; çiftlik kebabı oldu. Pelin Dumanlı’dan çiftlik kebabının enfes tarifini alırken, püf noktaları da öğrendik. Özellikle Ramazan boyunca işinize yarayacak bazı soruların yanıtını da almayı ihmal etmedik. Et yemeklerinde etin pişme süresi nedir, etin suyunu içine hapsederek daha lezzetli olması nasıl sağlanır? Çiftlik kebabına hangi malzemeler hangi sırayla konulur? Püf noktaları ile çiftlik kebabı tarifini izlemek için hemen tıklayın.

3- İrmik Helvası

Sütlü irmik helvası gerçek bir sevgiyi hak eder; çünkü mis gibi sütün ve tereyağının aroması, tel tel dökülen taneleri ile kaşıklayan herkesi adeta kucaklar. Dondurma yanına da harika gider, tek başına da lezzetinden hiç mi hiç ödün vermez. Ağızda dağılırken büyülenmemek elde değildir. Tencereler hazırsa mis gibi sütü azar azar ekleyerek helvayı kavurma zamanı! Tüm detaylar videomuzda. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.