Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 20. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını havuç çorbası, fırında tavuk but ve  şekerpare ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Havuç Çorbası

Evde duran havuçları değerlendirmek için harika bir fırsat olacak, havuç delisi Bugs Bunny’nin bile isteyeceği bir tarif var sırada! Bu çorba; öylesine turuncu, öylesine faydalı, öylesine lezzetli olacak ki sonrasında saksılarınıza havuç ekme çılgınlığına bile yelteneceksiniz bizden uyarması. Fransız mutfağının da bir klasiği olup “crecy soup” adını alan bu çorba, tam matmazellerin sunumuna layık. Havucun saymakla bitmeyen faydaları ile şifa dolu bir kase hazırlamak için hemen harekete geçin. Detaylı videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

Havuç Çorbası Tarifi

2- Fırında Tavuk But

Haşlaması, ızgarası, kızartması, sotesi, köri soslusu ve daha nicesi… Tavuk yemeklerini oldukça seviyor sofralarımızın yıldızı haline getiriyoruz. Sıradaki tavuk yemeğini tencere ya da tava yerine fırına doğru yolcu etmeye ne dersiniz?Bu tarifteki tavuklar; nar gibi kızarmış çıtır çıtır dışı, ağzınıza layık yumuşacık içleri ile yılbaşı sofralarının kızarmış hindisini aratmaz bizden söylemesi. Herkesin bayılacağı, pilava yakışacak, makarnayı gülümsetecek, pratikliği sayesinde sizi çok uğraştırmayacak leziz butlar için kollar sıvansın; fırından harika kokular evinize yayılmaya başlasın ve bu akşam iftar yemeği çok özel geçsin! Tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

3- Şekerpare

Şekerpare; şerbetli tatlıları pek sevmeyenlerin dahi kolay kolay hayır diyemediği, nefis tatlılarımızdan biridir. Üstelik bir de ev yapımıysa lezzet âşıklarını çok mu çok memnun eder. Ramazan sofralarının olmazsa olmaz lezzeti,  davetlerinin aranan ismidir. Siz de şekerpareyi çok sevenlerdenseniz ve onu evde kendiniz yapmayı denemek istiyorsanız videomuz sayesinde ünlü tatlıcılardaki gibi sonuçlara ulaşabilir, özel yemeklerinizin sonrasını şekerpare ile taçlandırabilirsiniz.

Şerbetini içine çekip ağızda dağılan halleriyle kendine âşık eden nefis şekerpare yapımının tüm detayları videomuzda saklı, videomuzu izlemek için hemen tıklayın.