Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 22. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor!

Bu akşam iftar sofralarını ezogelin çorbası, fırında oğlak kapama ve haşhaşlı revani ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Ezogelin Çorbası

İftar menüsü hazır ama ne çorbası yapacağınıza bir türlü karar veremediyseniz gelin peşimizden! Yapımının kolaylığından, sevilmeme ihtimali pek olmadığından tam olarak “risksiz” olarak nitelendirebileceğimiz ezogelin çorbası için kaselerinizi hazırlamaya başlayın!

Türk mutfağının en lezzetli çorbalarından biri olan, kırmızı mercimek, pirinç ve bolca domatesle yapılan ezogelin çorbasını siz de kusursuz bir şekilde pişirmek ve sofranıza nefis bir başlangıç seçeneği katmak istiyorsanız ezogelin çorbası yapımı hakkında tüm detaylar için hemen videomuzu izleyin. Kıtır emeklerinizi ve biraz da limon suyu katmayı sakın unutmayın, detaylı videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Fırında Oğlak Kapama

Oğlak kapama, uzun sürede pişen bir et olduğu için ön pişirme yaptıktan sonra  fırınlamak epey önemlidir. Yani oğlak kapama, yavaş yavaş pişecek ama nefis lezzetinden hızlıca tükenecek bizden söylemesi! Sıradaki videomuzda bol et suyuyla fırında pişirip pilavın üzerine eklediğimiz oğlak kapama sizin de özel akşam yemekleriniz için ideal bir seçim olabilir. Ya da Trakya’da olduğu gibi siz de bugünkü sofranızda oğlak kapama tarifimizle bol renkli bahar mevsimini bol lezzetli bir yemekle karşılayabilirsiniz. Fırında oğlak kapama nasıl yapılır, tüm detaylar videomuzda. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Haşhaşlı Revani

Bolca irmik, mavi haşhaş, vanilya, süt gibi her evde bulunan malzemelerle çok pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu revani; bunca zaman pastanelere ödediğiniz ücretler için sizi pişman edebilir. Üzerine sürülen krem şanti ile tattığınız an sizi yumuşacık bir bulut üzerinde gezdirecek kadar  etkili lezzetine kolay kolay hayır diyemeyeceksiniz! Hadi, detaylar için hemen videomuzu izleyin ve akşam yemeği sonrasında ev halkına haşhaşlı revani ile tatlı mı tatlı bir sürpriz yapın. Tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.