Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 23. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu akşam iftar sofralarını mantı çorbası, sebzeli graten ve ağlayan pasta ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Mantı Çorbası

Mantı çeşitleri, ülkemizin dört bir yanında yapılıp çok sevilen yemekler arasında yer alır. Çorbalarsa sofraların vazgeçilmez başlangıç lezzetidir. Sıradaki önerimizde bu iki önemli seçeneği bir tarifte birleştirip nefis bir sonuca ulaşılan mantı çorbasını sizlerle paylaşıyoruz! Nasıl mı? İftar sofranıza güzel bir başlangıç yapmak için detaylı tarifimizi izleyebilirsiniz. Tarifi izlemek için hemen tıklayın.

2- Sebzeli Graten

Akşama sebzeli bir yemek yapmak istiyor ama hep aynı tariflerle karşılaşmaktan artık korkuyorsanız sizi böyle alalım; çünkü bu özel tarif sıradanlıktan uzak, lezzete çok yakın! Patates, havuç, bezelye, kabak gibi birbirinden sağlıklı ve vitamin dolu malzemeleri, hazırladığımız sos ve kaşar peyniri ile buluşturarak harikalar yarattığımız bu graten tarifi ile sebze sevmeyenlerin tüm ezberlerini unutturarak sevmeme fikrinden tamamen vazgeçirebiliriz, bizce denemeye değer! Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Ağlayan Pasta

Sıradaki önerimizde kendisi ağlasa da tadan herkesin yüzünde gülümseme olmayı hedeflemiş bir lezzet var. Öylesine fedakâr, öylesine tatlı, öylesine akışkan bir pasta ile tanışmaya hazırsanız peşimizden gelin! Yumurta, un, sıvı yağ gibi her evde bulunan malzemelere hünerinizi de katarak her evde bulunmayan harika bir pasta yapmaya var mısınız? Sadece 35 dakikada pişen kekini kimsenin karşı koyamadığı bolca krem şanti, süt ve çikolata sosu ile tamamlıyor; kalplerden akıp mideler ile buluşacak bir lezzet hazırlıyoruz! Her lokmasında bir dahaki dilimi düşleyeceğiniz kadar etkileyici, yanında çay keyfinin az, sohbetin yavan kalacağı bu tarifle tanışmak için geç kalmayın deriz. İster pastaya bayılan çocuğunuza ister sizi görmeye gelecek misafirinize isterseniz de kendinize yapacağınız bu pasta için verdiğiniz emeğe asla pişman olmayacaksınız. Gerekli tüm detaylar videomuzda, videomuzu izlemek için hemen tıklayın.