Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 25. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu akşam iftar sofralarını mercimek çorbası, semizotu yemeği ve havuç dilim baklava ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Mercimek Çorbası

İster yaz ister kış, zaman farketmeksizin lezzetiyle içimizi ısıtan, kuru soğan, zeytinyağı ve  tereyağı ile lezzetlenen süzme mercimek çorbasına havuç ve patates gibi sebzeler eklemeyi denediniz mi? İçine limon da sıkabileceğiniz leziz çorbayı bir de bu şekilde deneyin, iftar sofranıza hem lezzetli hem de sağlıklı bir çorba kazandırın. Detaylı tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

2- Semizotu Yemeği

Yapraklı sebzeler arasında en ferah ve en farklı lezzete sahip seçeneklerden biri ile hafif bir iftar sofrası kurmaya ne dersiniz? Bolca omega-3 içermesi sayesinde balık sevmeyenler için mükemmel bir alternatif olan semizotu, hafif ekşimsi lezzetiyle sebze âşıklarını etkilemek için geliyor!

Sıradaki önerimizde  soğan ve salçanın sihirli etkisini bu kez semizotu üzerinde kullanıp harika bir iftarlık  hazırladık. Diyet yapanlara, kolesterolü yüksek olanlara, önceki yemeğini biraz fazla kaçırmış olanlara şifa gibi gelecek semizotu yemeği ile videomuzu izleyerek hemen tanışın. Son dokunuşu yoğurt ile tamamlayıp suyuna da ekmek bandırmayı sakın unutmayın, tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.


3- Havuç Dilim Bakvala

Canınız iftarda baklava mı istedi , şimdi kim gidecek iyi bir tatlıcıya değil mi? O zaman sıkı durun çünkü nefis bir baklava bu tarifle size geliyor! Nasıl mı? İyi bir baklavalık yufka alıyor ve gerisini videomuzun detaylarına bırakıyorsunuz!

Sıradaki tarifimiz, tatlıcıya gitmeye üşenip tatlısını evde kendi hazırlama fikrine sıcak bakanlara geliyor. İçinde neler olduğunu bildiğiniz, üstelik dilim fiyatı falan gözetmediğiniz bir tatlı keyfi yaşamak için hazır olun. Tabii bir tavsiye olarak, dilim fiyatı gözetmemek derken kalori hesaplarını da unutmayın, çünkü bu nefis lezzete kaptırıp dilimlerce yemek mümkün! O halde kan şekeriniz yeterince düştüyse, kalbiniz “tat lı tat lı” diye atmaya başladıysa ne onu ne de videomuzu daha fazla bekletmeyin ve hemen izleyin. Tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.