Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 26. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu akşam iftar sofralarını mahluta çorbası, fırında levrek ve fırında helva ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Mahluta Çorbası

İftar sofralarının en güzel başlangıçlarından biri… İftar için öneri olarak sunduğumuz, dumanı üstünde çorba tariflerimizde sırada, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden mahluta çorbası var. Tadı nefis, yapımı kolay çorba tarifi için videomuzu izleyin. Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Fırında Levrek

Ramazan boyunca pek çok kişi beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle hazısmsızlık problemleri yaşayabilir. Peki bunun için nasıl bir iftar sofrası hazırlayabiliriz? Mide ve hazımsızlık problemlerine olumlu etki eden rezene ile pek çok  leziz tarif yapabilirsiniz; işte onlardan biri rezeneli fırın levrek. Mis gibi kokusu ile sofralarınızda adeta şölen havası estiren tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

3- Fırında Helva

Tahin helvasını fırında denemiş miydiniz? Balık ziyafeti verdiğimiz bu iftar sofrasında, tatlı olarak ne yapsam diye düşünmeyin! Özel olarak hazırladığımız Fırında tahin helvası tarifimize bir göz atın deriz! Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.