Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 27. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu akşam iftar sofralarını düğün çorbası, sumaklı köz biberli tavuk ve deniz dalgası  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Düğün Çorbası

Ramazan’ın son günlerine yaklaştık. Bugün iftar sofranızı şenlendirecek, lezzetiyle yiyenleri büyüleyecek bir önerimiz var; düğün çorbası. Kuzu gerdan eti ile lezzetlenen, nefis bir düğün çorbasını sizler için  hazırladık. Baharatlarda farklı bir aroma kattığımız, sağlık deposu ve enfes düğün çorbası tarifimizi mutlaka deneyin. Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Sumaklı  Köz Biberli Tavuk

Sahrap Soysal, iftar sofralarında vazgeçemediğimiz, hem ekonomik hem de oldukça lezzetli tavuk ile lezzetli bir yemek yaptı. Sumaklı köz biberli tavuk ile sizde tüm aile bireylerini mutlu edebilir ve doyurucu bir iftar geçirebilirsiniz. Sahrap Soysal’ın anlatımıyla tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.

3- Deniz Dalgası

Engin denizleri, sonsuz mavilikleri sevenlere, dalgalarda hayat bulanlara göre ismi ile bile oldukça davetkâr olan bir tatlı ile tanışmak, sadece 30 dakikada harikalar yaratmak ister misiniz? İstersiniz istersiniz… O hâlde bu tatlı ile acilen tanışmalısınız! Görünümü ile şekerpareye biraz göz kırpsa da yepyeni bir şey sunacak deniz dalgası tatlısı; mis kokulu limonlar, biraz irmik, biraz fındık tozu, biraz da tahin ile hazırlanıyor. Pratik mi pratik, nefis mi nefis, hazırlaması kısacık, sunması sıcacık deniz dalgası tatlısına bayılacağınızdan eminiz! Detaylı tarifimizi izlemek için hemen tıklayın.