Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 28. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu akşam iftar sofralarını valide sultan çorbası, kıymalı karnabahar, salepli güllaç  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Valide Sultan Çorbası

İftar sofrasında Osmanlı yemeklerine yer vermemek olmaz. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş, hem lezzetli hem de doyurucu valide sultan çorbasını yapmak istiyorsanız sizi şöyle alalım. Detaylı anlatımı ve püf noktaları ile hazırladığımız videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Kıymalı Karnabahar

Karnabaharın hafifliği ile kıymanın lezzetinin buluştuğu bu nefis tarifle ezberleri bozdurmaya hazır olun! Sebze sevmeyen çocukların, eti sadece kıyma olarak tüketebilenlerin favori lezzeti olacak kıymalı karnabahar, yapımıyla da çok pratik! Ezberleri bozduracak kıymalı karnabaharın hele bir de üzerine sarımsaklı yoğurt gezdirirseniz mantıya taş çıkaracak bir sebze tüketebilirsiniz, bizden söylemesi! Tarif videoumuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Salepli Güllaç

Ramazan’ın vazgeçilmeyen lezzetlerinden güllaç salepin eşsiz tadı ile buluşuyor ortaya harika bir tatlı çıkıyor! Sahrap Soysal’ın anlatımıyla hazırladığımız bu tarifimizi sofranızla buluşturmak istiyorsanız hemen videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.