Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 29. Gün

Bugün iftarda ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu akşam iftar sofraların yuvalama çorbası, pırasa dolması ve tulumba tatlısı  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Yuvalama Çorbası

Bugün iftar sofralarınıza Gaziantep’ten harika bir lezzet ile başlangıç yapmaya ne dersiniz? İçerisinde envai çeşit lezzet barındıran ; irmik, nohut, soğan ve yoğurt ile harmanlanan bu harika çorbayı sizde yapmak istiyorsanız videomuzu izleyebilirsiniz. Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Pırasa Dolması

Bu zamana kadar tüketmeye çalışıp bir türlü sevemediğiniz tüm pırasa yemeklerini unutun ve pırasanın bambaşka haliyle tanışmaya hazır olun!

“Dolma benim kırmızı çizgimdir” diyorsanız bu kez pırasa yapraklarını bolca kıyma ve pirinçle hazırladığımız iç harç ile doldurmaya çağırıyoruz. Pırasaya dolma olmak çok yakışacak ve sizi bile şaşırtacak derecede kendini sevdirecek!

Siz de pırasalı yeni tarifler arıyorsanız ister bol limonla isterseniz de yanında yoğurtla keyifle tüketebileceğiniz pırasa dolması bundan sonra favori lezzetleriniz arasına girebilir. Pırasa dolması yapımı hakkında tüm detaylar için hemen videomuzu izleyebilirsiniz, videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Tulumba Tatlısı

Tulumba tatlısına siz de bayılıyorsunuz değil mi? Ramazan sofralarınızı süsleyecek bu güzel tatlının tarifini bir de bizden almaya ne dersiniz? Unutmadan belirtelim; tulumba tatlısını yaparken en önemli nokta hamurun kıvamıdır; ne çok sert ne çok yumuşak olmalıdır. Bir başka püf noktası ise, tatlıyı sıcak ya da ılıkken soğutulmuş olan şurubun içine batırmaktır. Böylelikle şerbeti daha iyi emer. Detaylı tarif videomuzu izlemek için hemen tıklayın.