Günün İftar Menüsü Önerisi Ramazan 30. Gün

Ramazan’ın son iftarında ne yapsam diye düşünenler için her gün yayınladığımız tarif önerilerimiz devam ediyor! Bu son iftar  akşamında sofralarınızı patatesli pırasalı çorba, lazanya ve limonlu süt tatlısı  ile donatıyoruz. Sizde bu lezzetli yemeklerin püf noktaları ile hazırlanmış tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir ve bağlantılara tıklayarak tarifleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi iftarlar dileriz.

1- Patatesli Pırasalı  Çorba

Patates bilinen onca faydasının yanısıra susuzluğu giderir, karaciğer ve damar şişliğine iyi gelir. Pırasa ve patatesin uyumu şimdi enfes bir çorbada karşımıza çıkıyor; patatesli pırasalı çorba. Tarifi için videomuzu izleyebilirsiniz, videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

2- Lazanya

Çeşitli sos ya da peynirlerle, bazen sebze, et çeşitleri ya da deniz ürünleri ile buluşan lazanyalar damaklarda taht kuruyor. Öyle ya, yoksa lazanya ünlü çizgi film kahramanı Garfield’ın nasıl favori yiyeceği olurdu ki? Yapımında bizim kıymayı tercih ettiğimiz, kat kat lezzet, kat kat doyuruculuk vaat eden lazanya tarifi hakkında tüm detaylar videomuzda. Tarf videomuzu izlemek için hemen tıklayın.

3- Limonlu Süt Tatlısı

Hafif, kolay, büyüleyici; karşınızda limonlu süt tatlısı! Limon ve süt kokusunun dostluğuna bayılanlar; bu tarif tam da sizin için! Biraz irmik helvası, biraz baklava biraz da güllaçtan rol çalan limonlu süt tatlısı, kat kat ve çıtır çıtır halleriyle sizi hayran bırakmaya geliyor! Pratik hazırlanışı ile hiç yormayan ama sonuçları ile epey iddialı olan limon tatlısı tarifini öğrenerek âdeta hayatınıza bir güzellik katabilirsiniz. Çıtırtısı ile kulakları, lezzeti ile damakları, mis gibi limon kokusu ile burunları mest edecek limonlu süt tatlısı yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda. Şimdiden tatlı mı tatlı bir sofra dileriz! Videomuzu izlemek için hemen tıklayın.