Hafta Sonu Evde Miskinlik Yapacaklara Özel 7 Tarif!

Hafta içini 5 gün, hafta sonunu 2 gün kim yaptı bilmiyoruz ama bilinen şu ki pek de iyi bir oran olmamış bu. Hafta içi hunharca işte eve, evden okula, okuldan işe ya da başka türlü koşturmacalara yönelen bizlere, hafta sonu nasıl olur da 2 gün olur inanın anlamış değiliz. Neyse, bunu değiştiremeyeceğimize göre bari durumu kendimize lezzetli hale getirelim dedik. Bu hafta sonu evden çıkasınız yoksa kendinizi şımartmak istiyorsanız ve dahası tüm bunları yaparken de taş atıp kolunuz yorulmasın niyetindeyseniz size şahane haberlerimiz var. Mutfakta sizin için pratik ve lezzetli pek çok tarif hazırladık. Hangilerini seçersiniz bilmiyoruz ama sonuç ne olursa olsun, piştikten sonra bizi bir anacaksınız bakın onu biliyoruz 🙂 İsterseniz özel tariflerimize güzel bir kahvaltılık ile başlayalım.

hafta-sonu

1- Reçelli Krep Tarifi

Adettendir, hafta sonu kahvaltısı öle alelacele edilmez! Bu hafta şöyle güzel bir krep yapalım dedik, reçelli mesela?

2- Pişşkembe Tarifi

Bildiğimiz pişşkembe aslında. Farkı, sizin için hazır pakette olması! Hiç uğraşmadan hemen birkaç dakikada enfes bir işkembe çorbası hazırlayabilirsiniz. Nasılsa hafta sonu dışarı çıkma planınız yok, o kadarcık sarımsak da sıkıntı yaratmaz bizce.

3- Patlıcanlı Tartine Tarifi

Hazır patlıcanın en güzel zamanıyken, şöyle güzel bir tarif yapalım. Geleneksel patlıcanlı tariflerden sıkıldıysanız ve canınız bugün farklı aromalar istiyorsa hemen size tartine ikram edelim.

4- Salamlı Kuplar Tarifi

Taş atıp kolunuzun yorulmayacağı sözünü yukarıdaki satırlarda vermiştik. Salamlı kuplar tarifi de buna en güzel örnek. Tarifi MigrosTV’de yayında, linki de
burada.

5- Bardakta Cheddar Peynirli Makarna Tarifi

Siz kanepenize uzanırken, enfes lezzetiniz de bardağınızda yerini alsın! Bardakta cheddar peynirli makarna tarifi, sandığınızdan daha pratik; umduğunuzda daha lezzetli. Şöyle izah edelim…

6- Fırında Karnabahar Tabanlı Pizza Tarifi

Hafta sonu evdesiniz diye, diyetinizden ödün verecek değilsiniz. Formuna özen gösterenleri de unutmadık ve şahane bir pizza hazırladık hem de düşük kalorili!

7- Krem Şokola Tarifi

E finale de güzel bir tatlı yakışır! Yine yapımı kolay, yine lezzeti olay. Krem şokola tarifinin en pratik hali bu linkte sizi bekliyor, inanmazsanız tıklayın!

Bu hafta sonunu şöyle evde miskinlik yaparak geçirmek isteyenlere iyi geleceğini düşündüğümüz lezzetlerimizi sıraladık; sanmayın ki bunlarla sınırlı
kaldık. Çok daha fazlası için mutfak mesaimiz devam ediyor; kokuyu siz de duyuyor musunuz?

İyi hafta sonları! 🙂