Sahurda Ekmeğe Bandırmalık 5 Tarif!

 Bütün hafta güneş doğmadan kalk, işe yetiş, maillere boğul, işlerle yoğrul… Patronla ayrı uğraş, iş arkadaşların hep bir telaş. Yine güneşi göremeden işten çık. Eve gel. Yüzünü yıka, yemek ye, belki bir iki saat film / televizyon keyfi… Hop; ertesi gün devam! Bütün hafta kargaların kahvaltısına eşlik ettiğiniz yeter; bu hafta sonu sofranız, ‘mükellef‘in kelime anlamı olsun! Ekmeğin üstüne sürmelik şahane önerilerimiz var; siz kızarta durun biz tarifleri hazır edelim.

1- Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi

Sıcacık ekmeğin üzerine ne de güzel yakışır fıstık ezmesi… Hem ev yapımı, hem pratik bu tarif MigrosTV’de çoktaaaan yayında bile!

ev_yapımı_fıstık_ezmesi

 

2- Keçi Peynirli Dip Sos Tarifi

Kahvaltı sofranızın en sevilen beyazlarından biri olan peynir ile nefis bir sos hazırladık. Özellikle kızarmış, çıtır çıtır ekmeğin üzerine sürün olur mu? Bu tadı uzun süre unutamayacaksınız.

dip_sos_tarifi

 

3- Kırmızı Közbiberli Sos Tarifi

Közlenmiş biber tadını sever misiniz? Sizin için şahane bir önerimiz var. Kahvaltı sofranızda çıtır biber sevenlerdenseniz, biberi bir de böyle deneyin!

sos_tarifi


4- Taze Sarımsaklı Avokadolu Sos Tarifi

Gelin bu hafta kahvaltı sofranızda tropikal bir rüzgâr estirelim. Tropikal meyveler denince ilk akla gelen lezzetlerden avokado ile enfes  bir sos hazırladık. Taze sarımsaklarla harmanlanan avokadolu sos tarifini kaçırmayın.

avokadolu_sos

 

5- Yoğurtlu Sos Tarifi

Sabahları yoğurtlu tarifler ile aranız nasıl; mesela nefis müsliler ya da meyvelerle lezzetlenmiş yoğurtları sever misiniz? Eğer cevabınız evetse, sizi lezzetli bir haberimiz var. Yoğurtlu sos tarifimizi bir deneyin, pişman olmayacaksınız!

yumurtalı_sos_tarifi

Hafta sonu kahvaltınız lezzetle ışıldasın; gününüz ihtişamla parlasın!

İyi Hafta Sonlarıııııııııııııı! 😉