Hafta Sonu Mutfağa Girecek Beylere Özel 7 Kolay Yemek Tarifi

Bu hafta sonu mutfak, beylere emanet! Yumurta bile kırmayı beceremem diyen beyleri iki kere düşündüren tarifler hazırladık sizin için. Adı şaşalı dursa da yapımı kolay ev yemeklerini derledik. Evet beyler, hazır mıyız? 😉

1- Lahana Salatası Tarifi

Şimdi tam mevsimi. Basit ama etkili bir salata ile şanınız konuşsun. Ana yemeğin yanında servis edebileceğiniz pratik salata tarifi için tıklayın.

lahana_salatasi

2- Maydanozlu Poğaça Tarifi

Tarif çeşidimiz ortaya karışık. Salata da olur poğaça da. Maksak mutfağa girmek ve profesyonel aşçılara taş çıkarmak. Gün, elinizin hamuru ile poğaça işine karışma günüdür!

maydanozlu_pogaca

3- Sucuklu Hellim Tarifi

Kahvaltılar sizden mi? O halde mutfağa geçelim ve şahane bir sucuklu hellim yapalım. Yapımı kolay olabilir ama tadı olay yaratır baştan diyelim.

sucuklu_hellim

4- Sosis Köfte Spagetti Tarifi

Geleneksel pratik yemek tariflerinden biri spagetti. Biz bu sefer sosis köfteyle yaptık. Hem lezzetli oldu hem de şipşak hazırlandı.

sosisli_spagetti

5-  Labneli Krep Tarifi

Ooo konu krepse orada bir duralım. Kim demiş krep yapamaz diye. Öyle bir yaparsınız ki. Siz dolapta şu labneyi bir çıkarın evvela, sonra bakalım neler yapabiliyoruz!

labneli_krep

6- Çikolatalı Muhallebi Tarifi

Tatlısız olur mu, olmaz! Kolay tatlı tariflerinden mi demeli en sevilen sütlü tatlı tariflerinden mi bilemedik! Bildiğimiz şu ki bu tatlı tarifini damaklar uzun süre unutamayacak!

cikolatali_muhallebi

7- Patlıcanlı Peynir Tarifi

Derseniz ki aperatif tatlardan ilerleyelim, o halde buyurun şöyle bir patlıcanlı peynir tarifi verelim size. Hem yapımı kolay hem lezzetli!

patlicanli_peynir

Diyeceğimiz o ki yapılamayan tarif yoktur, tarif yapası gelmeyen bey vardır. İstenirse her şey yapılabilir. Evet ne diyorduk? Haydi beyler mutfağa! 😉