Tariflerimiz ile Hafta Sonu Keyfinizi Sosluyoruz!

Haftanın en sempatik günü mü geldi yoksa bize mi öyle geliyor? 🙂 E madem bugün Cuma, o halde hafta sonuna da şöyle bol soslu bir başlangıç iyi gider dedik. Bu akşam planınız var mı bilmiyoruz ama yoksa sizi soslamaya davet ediyoruz. Şahane soslu tarifler hazırladık. Tariflerimiz ile hafta sonu keyfinizi sosluyoruz! Hazır mısınız? 😉

soslu-tarifler

1- Domates Soslu Kuzu Kapama Tarifi

Haftayı lezzetli kapayın diye şahane bir kuzu kapama yaptık hem de üzerinde enfes domates sosu ile…

2- Roka Soslu Palamut Tarifi

Palamut yaptığımız yetmedi bir de üstüne enfes roka sosu yaptık. Balığın yanına ne iyi gider sorusunun soslu yanıtı için videomuza tıklayın.

3- Cips Soslu Tavuk Tarifi

Bu tarifimiz Öğrenci Evi’nden, bol kese dostu, bol lezzetli yani. Cips sos yaptık tavuğun üzerine. Pek de fena olmadı hani!

4- Uzman Kasap Soslu Dana Biftek Tarifi

Derseniz ki hiç sos yapmakla uğraşamam o halde buyurun size kendiliğinden soslu dana biftek verelim. Ayıptır söylemesi Uzman Kasap güvencesiyle, hem de Sadece Migros’ta!

5- Hollandez Soslu Buharda Sebzeler Tarifi

Buharda sebzeyle aranız nasıl? Eğer bu lezzetler çok yavan geliyorsa, üzerine yaptığımız sos ile lezzete damga vuruyoruz; hollandez sos. İşin ‘nasıl yapılır’ kısmı için mutfağa davet edelim sizi.

6- Peynirli ve Kekik Soslu Salata Tarifi

Formuna dikkat edenleri de unutmadık. Peynir ve kekik ile şahane bir soslu salata hazırladık. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

7- Çilek Soslu İrmik Tatlısı Tarifi

Finali de nefis bir tatlıyla yapalım dedik. Çilek sosu sever misiniz? Migros’tan her mevsim taptaze alabileceğiniz çileklerle şahane bir sos hazırladık.

Evet, şimdi ne diyorsunuz; hazır mıyız hafta sonunu sosa bandırmaya? 🙂

İyi Hafta Sonları!