Haftalık 7 Tarifi MigrosTV Sizlerle Buluşturuyor!

1- Üzümlü Kek
Çay keyfinizi tamamlayacak, üzüm sevenlerini pek memnun edecek bir tarif var sırada; karşınızda üzümlü kek! Siz de bugün çocuğunuzu mutlu edecek bir şeyler arıyor, misafirlerinizle olan sohbetinize eşlik edecek güzel bir ikramlık hazırlamak istiyor, “Yapımı pratik, tadımı enfes olacak bir kek tarifi olsa ne güzel uygulardım.” diye düşünüyorsanız üzümlü kek, aradığınız seçenek olabilir!
 
 
2- Kışlık Menemen
Menemen soğanlı mı olur, yoksa soğansız mı olur tartışmasının cevabını bilemeyiz ama kışlık menemenin en iyi tarifinin videomuzda olduğunu biliyoruz! Sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmenin sağlığınız için artık ne kadar önemli olduğunu biliyor ama domatesi de her mevsim tüketebilmek istiyorsanız ev yapımı kışlık menemen tarifi tam size göre demektir! Çünkü kışlık menemen yapımı sayesinde yaz mevsiminin en nefis domateslerini kış mevsimine de taşıyıp lezzete doymayacağız!
 
 
3- Bezelye Çorbası
Genellikle sulu yemek olarak tükettiğimiz, pilavın en nefis eşlikçilerinden biri olan, mini mini tanelerden oluşan sebzemiz bezelyeden bu kez vitamin deposu bir çorba hazırlıyoruz! Kabuğunu araladığımızda en az nar kadar bereketini sunan bezelyeler, bu kez bolca vitaminini sunmak için çorba kılığına giriyor ve olanlar oluyor! Yakın dostları patates ve havucun da ortaklığındaki bu heyecanlı hikâyenin peşine düşecek lezzet meraklıları hazırsa bizim tarif videomuz çoktan hazır!
 
 
4- Siyez Bulguru Pilavı
“Pirinç pilavından da bulgur pilavından da çok sıkıldım, bana yeni seçenekler lazım.” diyorsanız doğru geldiniz; siyez bulguru pilavı aradığınız o lezzet olabilir! Genetiğiyle oynanmadığından sağlıklı beslenenlerin, zengin lif içeriğiyle diyet yapanların gözdesi olan, Kastamonu’da yetişip bulgurların atası olarak bilinen siyez bulgurundan, sıradaki videomuzda pilavların atasını yapacağız desek hiç de abartmış olmayız.
 
 
5- Kabak Pizza
Kahvaltıya, öğlen yemeğine ya da akşam yemeğine farklı bir seçenek mi arıyorsunuz? Kabakları hep aynı şekilde tüketmekten sıkıldınız mı? O halde yaklaşın, size hem pratik hem de çok leziz bir tarif önerimiz var, karşınızda kabak pizza!
 
 
6- Köfteli Erişte Çorbası
Sofraların olmazsa olmaz başlangıç seçeneklerinden çorbalara siz de âşıksanız, her çorba çeşidini denemeye de bayılıyor olmalısınız. İşte size yeni bir deneyim sunacak tarif; karşınızda köfteli erişte çorbası! Akşama bir çeşit yemek yapayım o da çok doyurucu olsun, diyor ya da ana yemeğe çok iddialı bir başlangıç arıyorsanız köfteli erişte çorbası tam size göre!
 
 
7- Yoğurtlu Bulgur Salatası
Mutfağımızın demirbaş seçeneklerinden biri olan bulgurun farklı halleri ile tanışmaya devam ediyoruz, sırada yoğurtlu bulgur salatası tarifi var! Doyuruculuğu, besleyiciliği, faydaları ve lezzetiyle sofranın baş köşesine konmayı hak eden yoğurtlu bulgur salatası yapımı üstelik çok pratik!