Haftalık 7 Yeni Tarif Yine MigrosTV’de!

1- Bayat Ekmekten Pizza
Ekmekler, sofralarımızın ana seçeneklerinden biri olsa da kimi zaman ihtiyacımızdan fazla gelip bir köşede bayatlamaya maruz kalabilir. Her birimizin başına gelen bu mutlak sorunu çözebilmenin ise neyse ki çok lezzetli yolları mevcut! Nasıl mı? Sıradaki videomuzda bayat ekmeklerin nasıl değerlendirileceği sorusuna değindik ve ortaya nefis bir tarif çıkardık.
2- Siyez Unu Ekmeği
Tüketeceğiniz tüm gıdaların doğal olması için çıktığınız yolculukta siz de ekmeğini evde yapmanın daha doğru olduğuna karar verenlerdenseniz siyez unlu ekmek tarifimiz sizin için geliyor!
3- Beyaz Çikolatalı Brownie
Genellikle sütlü ya da bitter çikolatalı haline bayıldığımız brownie, bu kez beyaz çikolatayla buluşuyor ve sizi bambaşka yüzüyle tanıştırmaya geliyor! Bildiğiniz lezzetleri ufak farklılıklar katarak tüketmekten hoşlanıyorsanız beyaz çikolatalı brownie için fırını ısıtmaya başlayın deriz! 4- Mürdüm Eriği Reçeli
Mürdüm eriği mevsimi geldiğinde onu yemeye doyamıyorsanız bu tatlı mı tatlı fikre bayılacaksınız demektir. İşte size mürdüm eriğinin vitaminlerinden yararlanabilmeniz için lezzetli bir yöntem; mürdüm eriği reçeli tarifine uymak!
5- Dereotlu Poğaca
Çayınıza eşlik etmesi için yanına çay kadar mis kokulu, sıcacık ve herkesin sevebileceği bir poğaça eklemeye ne dersiniz? Canınız çektiği anda pratik bir şekilde çabucak hazırlayabileceğiniz dereotlu poğaçalar ile çay sofralarınızı ya da doğum günü gibi özel davetlerinizi süsleyebilir, işten dönen eşinize lezzet dolu bir sürpriz yapabilir ya da okula giden çocuğunuzun beslenme çantasını doldurabilirsiniz.
6- Krem Brule
Ünlü pastanelerin ve kafelerin özel lezzetlerini evinize taşımaya devam ediyoruz. Sırada yumuşacık kıvamıyla tadanlarını tutkun eden krem brule var! Bolca sütü ve vanilyası sayesinde mis gibi kokan, kreması ile karşı konulması iyice zorlaşan krem brule; çocuklar için de yetişkinler için de nefis bir tatlı seçeneği. Siz de süt ve kremanın buluştuğu tatlılara bayılıyorsanız ve bugün evinizde tatlı yapma günüyse krem brule size çok iyi gelecek demektir.
7- Kabaklı Kek 
Çay sofralarına bayılıyor, sürekli yepyeni tarifler deneyip hem tatmayı hem de tattırmayı seviyorsanız, her türlü kekten keyifle yiyorsanız; karşınızda leziz mi leziz, farklı mı farklı bir seçenek daha! Aynı kek tariflerinden sıkıldıysanız yeşilin her tonunu görebileceğiniz, dışı kıtır, içi yumuşak, kabak kek ile lezzete ve vitamine doyabilirsiniz. Özellikle kabak tüketmeyi sevmeyen çocuklara, kabak faydalarından da yararlanmalarını sağlamak için yapabileceğiniz bu tarif büyükten küçüğe herkese iyi gelecek.