Haftalık Menü Tarifi MigrosTV’de!

7 yeni, pratik ve lezzetli tarifler ile karşınızdayız…

1- İsveç Keki 

Kuzey ülkelerine doğru uzanıp içinizi sıcacık yapacak bir kek ile tanışmaya ne dersiniz? İşte size İsveç’e götüren bilet niteliğindeki tarif önerisi; karşınızda İsveç keki!

Farklı tatlar sevenlere; İsveç Keki 

2- Kuru Bamya Çorbası

Bamya yemeğini her ne kadar sevse de artık bamyayı başka şekillerde tüketmenin zamanının geldiğini düşünenler, size harika bir önerimiz var! Bamya mevsiminin gelmesini iple çeken, mevsimi geldiğinde de eline geçen her bamyayı tüketmeyip bir kısmını kış için stoklayanlar bu tarifimize bayılacak.

Bamya severlere; Kuru Bamya Çorbası 

3- Patates Graten 

Yapımı ile son derece pratik, tadımı ile şahane sonuçlara koşturacak bir tarifle tanışmak istemez misiniz? İçinde bolca patates bulunan tariflerle mutlu olanlar, yeni mutluluk sebebiniz olmaya hazır patates graten karşınızda!

Et ve tavuk yemeklerinin yanında; Patates Graten 

4- Buğday Salatası 

Salata aşkı bambaşkadır. Kimileri için salata olmayan sofra biraz eksik sayılırken kimileri içinse salata başlı başına bir öğün olmaya yeterlidir. Siz kendinizi hangi kategoriden sayarsınız bilemeyiz; ama birbirinden farklı salata çeşitlerini denemekten keyif alabileceğinizi tahmin ediyoruz. Eğer ki tahinlerimiz doğruysa sizi pek de bilinmeyen buğday salatası ile tanışmaya davet ediyoruz!

Salata olmadan sofraya oturmam diyorsanız; Buğday Salatası

5- Fırında Bütün Tavuk 

Akşam yemeğine özel bir misafiriniz varsa aklınıza gelen ana yemek seçenekleri genelde et veya tavuktan oluşur. Özellikle bütün tavuk, basit yapımı ve daha ekonomik olması sebebi ile âdeta kurtarıcı seçenekler arasında yer alır. Basit bir hazırlık ile fırına yollanıp pişirmeye bırakılan tavuklar, harika sonuçları ile sofraya sonsuz bir güzellik katar.
Sizin de aklınızda yapımı ile pratik, sonuçları ile pek iddialı olsun istediğiniz bir yemek var ise karşınızda fırında bütün tavuk tarifi!

Sofraların vazgeçilmezi; Fırında Bütün Tavuk 

6- Bulgur Köftesi

Sıradaki tarifimizle köfte denince aklına ilk olarak “kıyma” gelenlere savaş açıyor ve ana
malzememizi bulgur olarak belirliyoruz! Bu nefis tarif hem daha ekonomik hem de sıra
dışı! İrmik ve bulgurun uyumlu aşkına eklediğimiz tüm malzemeler ile lezzeti daha da artırıp sabırsızlanıyoruz. Sonrasında minik minik şekillendirip yemesi keyifli, sunumu etkileyici, tadımı leziz bir yemek hazırlıyoruz.

İrmik ve bulgurun uyumu ile; Bulgur Köftesi 

7- Turp Salatası 

Eline geçen her malzeme ile salata yapabilenler, yepyeni salata tarifleri ile tanışıp onları denemek için sabırsızlananlar, salatasız bir hayatın eksik ve ağır, çok ağır olacağını düşünenler toplanın! Sırada yine bayılacağınız bir salata tarifi var; bu kez harika bir salata için mini mini turplar, dolu dolu faydaları ve lezzetleriyle emrinize amade!

Yepyeni bir salata tarifi; Turp Salatası