Haftalık Tarif Önerileri İçin MigrosTV!

1- Ispanak Graten

Graten âşıkları buraya! Bu kez yeşil yapraklı ailesinin ve mevsimin en lezzetli, en faydalı sebzelerinden olan ıspanak ile nefis bir graten hazırlamak için kolları sıvıyoruz!

Ispanak severlere; Ispanak Graten Tarifi 

2- Brokoli Çorbası

Mini mini ağaç görünümündeki canımız brokoliler, bu kez bize nefis bir çorba olmak için geliyor! Vitamin dolu, faydalı, hafif özelliği ile hastayı iyileştirecek, diyet yapanları pek üzmeyecek brokoli çorbasıyla sofranıza lezzet ve renk katmaya hazırlanın!

Sağlık dolu; Brokoli Çorbası Tarifi

3- Ispanaklı Börek

Börek çeşitleri arasında damakları en çok cezbeden, en vitaminli, en lezzetli olanıdır ıspanaklı börek! Karınlar tok da olsa; hatta ıspanaklar sevilmese de ıspanaklı börek asla geri çevrilmez. Sabah kahvaltısına da çok yakışır akşam yemeğine de çünkü yanına gelen sıcacık bir çayla da bol köpüklü bir ayranla da şahane bir şekilde tamamlanmayı bilir. Hele bir de anne eli değmişse lezzeti katlanır da katlanır!

Şahane ve leziz, Ispanaklı Börek Tarifi

4- Havuç Salatası 

“Ana yemeklerin boynu bükük kalmasın, yanına renkli bir salata eşlik etsin” ya da “Bu aralar biraz fazla kaçırdım öğünlerimi salata ile geçiştirmem lazım.” diyorsanız doğru yerdesiniz! Sıradaki videomuzda renginde davet, vitaminlerinde enerji olan, doyurucu ve nefis bir salata hazırlıyoruz.

yemeklerin yardımcı; Havuç Salatası Tarifi

5- Pırasalı Börek

Soğan familyasının bir üyesi olan pırasa, birçok insan tarafından ya çok sevilir ya da yanına pek yaklaşılmaz. Pırasa sevgisinin ortası pek yoktur, ancak sıradaki tarifimizle tüm kötü yargıları değiştirmeye kararlıyız; çünkü hem vitamin hem de lezzet dolu, çaya dost olacak bir öneri ile karşınızdayız! Bu bol malzemeli, pırasalı böreği sürekli yapmak isteyebilir, tadına asla doyamayabilirsiniz şimdiden uyaralım.

Vitamin deposu; Pırasalı Börek Tarifi

6- Limonlu Cheesecake 

Mis kokulu bir tarifle tatlıya doymaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise karşınızda limonlu cheesecake!
Peynirli tatlılar içerisinde en sevdiğimiz, en harika seçeneklerden biri olan cheesecake’i evinizde hazırlayarak dışarıda bolca para verip yeme işine son veriyoruz desek? Bu fikre en az cheecake’e olduğu kadar bayılacağınızdan eminiz! Cheesecake’in yapımı zor olduğu düşünülse de aslında hiç öyle değil, üstelik sonunda “kendim yaptım” demenin hazzı da bambaşka! Hele ki hafif ekşi lezzetlere bayılıyor ya da bayılan birilerini de tanıyorsanız gelin peşimizden ve lezzete doymaya hazır olun!

Dayanılmaz bir lezzet; Limonlu Cheesecake Tarifi 

7- Mandalina Reçeli

Mevsim meyvelerinden yılın diğer dönemlerinde de ayrı kalmamak için denenmesi gereken 2 lezzetli yol vardır: Reçel yapmak ve dondurmak. Eğer ki siz de mandalina âşığıysanız ve ondan hiçbir zaman ayrı kalmak istemiyorsanız onu küçük bir başkalaşıma uğratıp ondan nefis bir reçel yapmaya hazır mısınız? En az mandalinalar kadar lezzetli olan bu fikre bayıldıysanız gelin peşimizden!

Mevsim meyvelerinden; Mandalina Reçeli Tarifi