Haftanın 7 Yeni Leziz Tarifi!

1- Kuru İncir Reçeli

Kahvaltı sofranızda kalan son boş kâseyi doldurmak için incir reçeli geliyor! Eğer siz de tüm reçel çeşitlerine bayılıyor, meyvelerden inciri bir ayrı tutuyor, fakat ne yapmalı pek bilmiyorsanız bu tarif size çok iyi gelecek!

Reçel severler için; Kuru İncir Reçeli

2- Fırında Kaşarlı Mantar

Pratik, hafif, lezzetli ve bolca proteinli! Üstelik özel sofralarınıza çok yakışacak kadar da şık sunumlu! İster çeşitli soslara bandırıp yiyebileceğiniz isterseniz de pilav ya da makarna ile kusursuzca tamamlayabileceğiniz fırında kaşarlı mantar tarifi kendini hazırlayacak az hünerli, bol hevesli elleri bekliyor!

Pratik, hafif, lezzetli ve bolca proteinli; Fırında Kaşarlı Mantar

3- Vegan Kurabiye

Vegan beslenme şeklini benimseyip nefis kurabiyelere veda edeceğinizi sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz! Hiçbir hayvansal gıdaya ihtiyaç duyurmayan bu kurtarıcı tarifle hem leziz hem de çok sağlıklı bir kurabiye hazırlamak tamamen ellerinizde!
Birbirinden harika malzemeler olan hurma, Hindistan cevizi ve fındıkla hazırlanıp herkesin bayılacağı bu nefis kurabiyenin üstelik bir fırına ve dolayısıyla uzun pişirme sürelerine ihtiyacı da yok! Canınız kurabiye çektiğinde sadece işe koyulup pratik bir şekilde hazır etmek var, hepsi bu!

Vegan beslenme şeklini benimseyenlere; Vegan Kurabiye

4- Yulaflı Bar

Diyet ya da spor yapıyorsanız bu dönemde en çok ihtiyaç duyacağınız önemli seçeneklerden biri de sağlıklı bir atıştırmalıktır. Şöyle hem enerji verecek hem doyuracak hem de lezzetiyle memnun edecek bir karışım ne hoş olurdu diye aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz, çünkü sıradaki tarifimiz size tam da bunları vaat ediyor!

Diyet ya da spor yapıyorsanız; Yulaflı Bar

5- Renkli Kek

Keki çok seviyor, onu her malzemeyle bayıla bayıla tüketirim diyorsanız muhtemelen kek yapma aşamasında hangi malzemeler kullanacağınız, nasıl bir aromayı daha çok istediğiniz konusunda büyük kararsızlıklar yaşıyorsunuz demektir. Eğer durum sizde de böyleyse sıradaki tarifimizde tüm kararsızlıklarınızı bitirecek, bir seferde birçok işi halletmeyi sevenleri epey mutlu edecek bir öneri bulacaksınız, karşınızda renkli kek! Gökkuşağını fırına sığdıracağınız renkli kek sayesinde bir seferde ayrı birçok lezzete doymanız mümkün, epey heyecanlı değil mi?
Keki çok seviyorsanız; Renkli Kek

6- Patlıcan Kavurma

Patlıcan olan yemekleri ayrı bir seviyor, patlıcanı her tarife çok yakıştırıyorsanız bu nefis kavurma sizin için geliyor!

Günün tüm yorgunluğuna inat, pratik ve lezzetli bir yemek hazırlamaya gönüllüyseniz, kendinizi ya da misafirlerinizi güzel bir sofra ile mutlu etmek istiyorsanız patlıcan kavurma tam da acil durum tuşu gibi bir tarif! İster ortaya salata gibi ekleyip sofranızı tamamlayabileceğiniz isterseniz de ana yemek olarak doyasıya yiyebileceğiniz bir seçenek olan patlıcan kavurma, sarımsaklı yoğurtla da pek yakışıyor bizden söylemesi!

Patlıcan seviyorsanız; Patlıcan Kavurma

7- Mac and Cheese

Makarna ve peynir bir araya gelmiş de kimleri âşık etmemiş ki? İngiliz mutfağının vazgeçilmezleri arasında olan Mac and Cheese ile bugünkü sofranızı özel kılmak, makarna aşığı konuklarınızı büyülemek istiyorsanız böyle buyurun!

Kiminin “fırında makarna” tarifinin çok daha havalı hali olarak nitelendirdiği, bir diğerinin ise Mac and Cheese yiyebilmek için özel restoranların peşinde koşturduğu uç bir lezzet olan Mac and Cheese’in aslında herkesi pek memnun ettiği bir gerçek!