Haftanın Lezzet Önerileri

Nefis bir menü ile karşınızdayız. Hepsi çok lezzetli, kolay ve keyifle yapabileceğiniz tarifler. Mutlaka deneyin…

1. Ağlayan Kek

Yaklaşın, bu kek ağlıyor! Aaa yok yok, ya da gözüne bir şey kaçmış? Her neyse canım, aşırı derecede lezzete maruz kalmış ve bünyesinden mis gibi çikolatalar da akıtıyor olabilir. Önemli olan onunla karşılaşanların vereceği tepki. “Aman aman, ağlıyor musun sen, ağlama kıyamaaaam!” derken çatalınızla dalarsanız ortaya nasıl bir manzara çıkar bilemeyiz. Eh ne de olsa “İnsan severken öldürüyordu sevdiğini.” değil mi? Konu yeterince dağıldıysa toparlayalım ve mutfağı dağıtmak için ilerleyelim ne dersiniz? Evet, sırada bol çikolatasıyla lezzetinden ağlayıp ağlatacak nefis bir tarif var. Detaylar videomuzda!

Baş ucu tarifi; Ağlayan kek

2. Trabzon Hurmalı Muzlu Tatlı

Pratik tatlı tariflerini sever misiniz? Aralık ayının gözdesi Trabzon hurması ile nefis bir tarif hazırladık. Muz ve Trabzon hurması ile şahane bir tatlı sizi bekliyor. Mevsimi geçmeden deneyin deriz!

Kış lezzeti; Trabzon hurmalı tatlı

3. Etli Yeşil Mercimek

Bolca lifli yapısı sayesinde rahat bir sindirim sürecine yardımcı, protein içeriği sayesinde özelikle kemik ve kas yapısını güçlendirmede etkili olan yeşil mercimek; sofralarımızın vazgeçilmez baklagillerinden biridir. Nefis lezzeti ile midelere bayram ettirirken faydaları ile vücudun sağlığına sağlık katar.

Sağlık deposu; Etli yeşil mercimek

4. Tantuni

Sokak lezzetlerini sever misiniz? Şöyle bir gece konser ya da gezinti sonrasında köfte ekmek yemeyi, midye dolma ya da nohutlu pilav? Peki ya tantuni?

Şimdi o sokak lezzetlerinin en lezizlerinden birini evinize taşımaya ve aynı lezzeti yakalamaya ne dersiniz, kocaman bir evet mi?
O halde “Yaprak döner bir yanımız, bir yanımız tantuni” diye ona methiyeler dizen, tantunisi lavaşa ya da o yumuşacık ekmeğe sarılırken kendinden geçen, sevgi dolu insanları şöyle alalım ve geleneksel tarifimiz, lezzet harikası tantuni ile başlayalım.

Evde de olur; Tantuni

5. Sebzeli Mantar Dolması

MigrosTV’de her gün yeni tarifler vermeye devam ediyoruz! Hem lezzet dolu hem de pratik. Sebzeli mantar dolması ile sofranızı sağlık ve lezzetle donatın. En taze zamanında mevsim sebzeleri ile yaptığımız tarifler için bizi takip etmeye devam edin.

Protein dolu; Sebzeli mantar dolması

6. Adaçaylı Makarna Sosu

Bitki çaylarından adaçayına, yemeklerden makarnaya bayılanlar; size cazip bir teklifimiz var! “Nasıl yani?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Şöyle ki; yeni lezzetler denemeyi seviyor, birlikte akla gelmesi zor malzemelerin bir araya gelip sıra dışı tarifler oluşturmasına hayran kalıyorsanız adaçayı soslu makarnayı seveceğinizi söyleyebiliriz!

Bildiklerinizi unutun; Adaçaylı makarna sosu

7. Lokma Tarifi

Nefis lokmalar; Türk mutfağında yer etmiş, çok sevilen hamur işi tatlılarından biridir. Bol yağ içerisine atılan hamur parçaları, piştikten sonra bol şerbet ile buluşur ve önce kokusu ile kendine çeker, sonra tadı ile herkesi hayran bırakır. Yapımı pratik, lezzeti şahanedir. Aynı zamanda sünnet, düğün, cenaze gibi her
toplantıya yakışacak kadar da vefalıdır. Minik şekli ile sunumu hoş, porsiyonlaması kolaydır. Misafire de çocuklara da atıştırmalık, şahane bir seçenektir.

Geleneksel baş ucu tatlımız; Lokma