Haftanın Lezzetli 7 Yeni Tarifi!

7 enfes tarif ile yine sizlerleyiz!

1- Peynir Topları

Peynir sevmeyen çocuklara, kahvaltıda yeni seçenek arayan keşifseverlere, peynirsiz yapamayan, kahvaltıya bayılan herkesi sıradaki tarifimizi uygulamaya davet ediyoruz!

Peynir severlere; Peynir topları tarifi 

2- Mükemmel Muhallebi Yapma Kılavuzu
Muhallebi, tatlı denince akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Mis gibi süt kokusu, yumuşacık kıvamı ile tadan herkesi mutluluğa boyar. Öyle ya; eski zamanlardaki birçok aşkın muhallebicide başlamasının asıl nedeni belki de tarafların öncesinde mükemmel bir muhallebi yemiş olup keyiflerini yerine getirmiş olmalarıdır, ne dersiniz?
3- Orman Kebabı
Akşam yemeğine hem sağlıklı hem leziz hem de doyurucu bir seçenek arıyorsanız, buldunuz demektir; çünkü sıradaki tarifimiz içeriği ile ormanlar kadar zengin, bol renkli, bol malzemeli ve çok besleyici!
Özel misafirlere; Orman Kebabı
4- Hünkar Beğendi
Akşam yemeğine özel misafiriniz varsa ve ne yemek hazırlayacağınıza hâlâ karar veremediyseniz sıradaki videomuz tam da size göre olabilir! Lüks restoranların menüsünden fırlamışçasına hoş sunuma ve kusursuz bir lezzete sahip hünkâr beğendiye herkesin bayılacağından eminiz! Öyle ya; bolca kuzu eti, salça, soğan ve domatesle kaynaşıp da lezzetine âşık etmeyecek kaç yemek daha vardır ki şu hayatta?
Bol etli bir tarif; Hünkar Beğendi
5- Tekirdağ Köfteli Mantı
Tekirdağ köftesi için Tekirdağ’a kadar gitmeyi göze alan lezzet âşıkları burada mı? Peki, âşık olduğunuz bu lezzeti başka biçimlerde görüp ona yeniden âşık olmaya hazır mısınız? Eğer ki cevabınız evetse gelin peşimizden, pişman olmayacağınızın garantisini veriyoruz!
Aşık olduğunuz lezzetlerden; Tekirdağ Köfteli Mantı 
6- Girit Ezmesi
Kahvaltı sofrası denince birçok insanın aklına gelen lezzetlerden biri de mis gibi kokan, sıcacık, kızarmış ekmek dilimleridir. Eğer siz de onlardan biriyseniz gelin bu keyfi şahlandıralım diyoruz, ne dersiniz?
Kahvaltının baş tacı; Girit Ezmesi
7- Sütlü Kuru Fasulye
Milli lezzetlerimizden biri, mutfaklarımızın demirbaşı, vazgeçilmez leziz seçeneğidir kuru fasulye! Yeri gelir öğrenci evinin yıldızı olur, yeri gelir enerjiye ihtiyaç duyan işçinin favorisi olur, yeri gelir misafirlerime ne yapsam diye düşünen ev sahibinin risksiz kurtarıcısı olur. Herkes tarafından kabul gören kuru fasulyenin pilavla birleşip turşunun da eşlik ettiği sofralar, davetlilerinde âdeta tüm dünyaya karşı savaşabilecek etki bırakır.
Milli lezzetimiz; Sütlü Kuru Fasulye