Haftanın Nefis Menüsü

Her güne bir tarif önerisi, bu hafta da kısa ve kolay tariflerle MigrosTV’de.

1. Izgara Hindi Salata

Sağlık ve lezzeti bir arada bulmak zor mu dersiniz? Bu durumda biz de hemen fikrinizi değiştirip bir miktar utanmanıza neden olacak ızgara hindi salata ile acilen tanışın deriz.

Sağlık dolu; Izgara hindi salata

izgara_hindi_salata_tarifi

2. Fransız Tostu

Tost dediğin sadece kaşarlı olacak değil ya? Şimdi, bu tarifle birlikte tüm alışılmışın dışına çıkıp Fransa’ya doğru bir yolculuk etmeye hazır mısınız? Lezzeti içinden taşan, nefis bir kahvaltı önerisi için yaklaşın!

Kahvaltı güneşi; Fransız tostu

fransiz_tostu_tarifi

3. Kahve Çekirdeği Şeklinde Kurabiye

Kahve müdavimlerine; Kahve çekirdeği şeklinde kurabiye

kahve-kurabiye

4. Kinoa ve Labneli Tahıl Salatası

Dün yemeği biraz kaçırdığınızı düşünüp bugün hafif bir yemek mi yemeniz gerektiğini düşünüyorsunuz? Spordan çıktınız, çalışmalarınız boşa gitmesin diye ağır değil ama çok doyurucu bir seçenek mi arıyorsunuz? Tüm hayatınızı sağlık dolu ve fit bir vücutla geçirmek en büyük hedeflerinizden biri mi? Tüm düşünceleriniz için kinoa ve labneli tahıl salata yanınızda olmaya hazır!
Tahılın doyurucu faydası, labnenin yumuşacık lezzeti, kinoanın kilo vermeyi kolaylaştırıcılığı sayesinde bu tarif hem damaklarınıza hem de bedeninize çok iyi gelecek. Hadi parmaklar hemen videoyu oynatma kısmına doğru dokunsun, şimdiden afiyet olsun!

Bahçıvan labneyle lezzetlendi; kinoalı tahıl salatası

salata_tarifi

5. Erik Tavası

Bilirsiniz; topraklarımızda yetişen her güzel sebzeden, meyveden her şekilde faydalanmak bizim en başarılı olduğumuz alanlardandır. Yeşil erik de faydalandığımız o meyvelerden biri. Yeşil erik için “Kompostosu, turşusu, reçeli yapılırken neden bu kez et yemeği de yapılmasın?” diyen Gaziantepliler oldukça başarılı bir işe imza atmış diyebiliriz. Evet, tahmin ettiğiniz üzere erik tavası; Gaziantep yöresi ile özdeşleşmiş bir bahar yemeği.

Antep usulü; Erik tavası

erik-tavasi-tarifi

6. Ballı Tavuk

Tavuk; çoğunlukla her evde pişen, her bölümünden farklı yemeklerin kolayca üretilebildiği yiyeceklerden biri; biz de bu özelliğine güvenerek biraz sıradanlıktan uzaklaşıp yepyeni bir lezzet denemeye, restoranların özel seçeneğini eve taşıyıp sofralarınızı bambaşka bir hale dönüştürecek bir tarif hazırlamaya koyulduk.

Enfes bagetler; Ballı tavuk

balli_tavuk

7. Ton Balıklı Avokado Salatası

Bu öğlen molası ya da akşam yemeği için mideler kazınmaya başladı mı? O hâlde öyle bir salata hayal edin ki her malzemesi birbirinden lezzetli ve faydalı olsun. İşte, ton balıklı avokado salatası tam da hayallerinizdeki gibi! Yaz sıcağında hafiflik, kış soğuğunda enerji verecek hem çok hafif hem de oldukça besleyici olan ton balığı ve avokadonun güçlerinin birleştiği vitamin dolu kaseler size harika gelecek!

Hafif ve lezzetli; Ton balıklı avokado salatası

ton_balikli_avokado_salatasi